Gerçeği aratmayan intikal tatbikatı

21.08.2020 11:04

Gerçeği aratmayan intikal tatbikatı

Edirne’de 17 Ağustos depreminin 21’nci yıl dönümünde farkındalık oluşturması amacıyla AFAD’ın koordinesinde ilgili kurumların katılımıyla gerçeği aratmayacak intikal tatbikatı yapıldı.

17 Ağustos 1999 tarihi saat 03.05’te Gölcük merkezli 7,4 büyüklüğünde gerçekleşen depremde 17 binden fazla vatandaş hayatını kaybetmiş, 20 binden fazla vatandaş da yaralanmıştı. Büyük depremin 21’nci yılında Edirne’de farkındalık oluşturmak amacıyla İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nün (AFAD) koordinesinde AFAD, 112, itfaiye, UMKE, MAG, AFAD, polis ve jandarma ekiplerinin katılımıyla intikal tatbikatı gerçekleştirildi.

AFAD Edirne İl Müdürlüğü koordinesinde yapılan tatbikatın herhangi bir durumda AFAD ve diğer paydaş kurumlarla birlikte herhangi afet olayına hazırlıklı olduklarına dair çalışma gerçekleştirdikleri öğrenildi.

Hız konusunun ön planda olduğu intikal tatbikatında, kurgu gereği tüm ekipleri en hızlı şekilde belirlenen NATO Köprüsü’ne intikali gerçekleştirdi. AFAD Edirne İl Müdürlüğü tarafından, 17 Ağustos 1999 depreminde binlerce insanın öldüğüne dikkat çekilerek, günümüzde tüm ekiplerin artık en hazır şekilde olması için her geçen gün çalışmalarını geliştirdikleri belirtildi.

Erkan Ekşi

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler