16.1 C
Edirne
20:35 - 2 Haziran 2020
Edirne Haber Son Dakika Haberleri, Güncel Haberler, En Son Haber
Siyaset

Güngörmedi, “İmece mükemmel bir kazanım”

CHP Edirne Merkez İlçe Başkanı Av. Burak Güngörmedi, Edirne Belediyesi tarafından başlatılan İmece uygulaması hem sesini duyuramayan ihtiyaç sahipleri hem de bu ihtiyaç sahiplerine ulaşamayan yardımseverler için mükemmel bir kazanım olduğunu belirterek, 11 ayın sultanı Ramazan ayının ülkemize ve şehrimize hayırlı olmasını ve tüm yüreklere mutluluk getirmesini diledi.

CHP Edirne Merkez İlçe Başkanı Av. Burak Güngörmedi, yaptığı açıklamada, Ramazan ayının dünya ve ülke olarak yardımlaşmaya olağanüstü derecede ihtiyacımız olan bir döneme denk geldiğini belirterek, İçinde bulunduğumuz pandemi sürecinde birçok vatandaşımız işsiz, aşsız kaldı, birçok aile zorunlu giderlerini dahi karşılayamaz hale geldi. Ramazan ayının getirmiş olduğu empati ve halden anlama duygularıyla birlikte daha fazla yardımlaşmalıyız. Bu uğurda Edirne Belediyesi tarafından başlatılan İmece uygulaması hem sesini duyuramayan ihtiyaç sahipleri hem de bu ihtiyaç sahiplerine ulaşamayan yardımseverler için mükemmel bir kazanım olmuştur. İmece uygulamasını Apple Store ve Google Play’den kolayca telefonuna indiren herkes ihtiyaçlarını bildirebilmekte ve yardımseverler de bu ihtiyaçları karşılamak için talip olabilmektedir. Vatandaşlarımız da bu uygulamaya 444 25 22 numarasını arayarak ulaşabilmektedirler” dedi.

CHP Edirne Merkez İlçe Yönetimi olarak her zaman olduğu gibi vatandaşların yine yanında olmaya devam edeceklerini belirten Güngörmedi, “Ramazan ayında da her hafta rutin olarak irtibat kurduğumuz Edirne Merkez ilçede yaşamakta olan 65 yaş üstü partililerimizi aramaya ve morallerini yüksek tutmaya yönelik görüşmelerimize, yardımlaşma çalışmalarımıza, talep halinde ihtiyaçları giderme çabamıza devam edeceğiz.  Bunların yanı sıra 1 Mayıs Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü de yaklaşmakta olup bu vesile ile koronavirüs sürecinde daha da mağdur olann, insana yakışır bir iş ve yaşam için onurla mücadele veren tüm işçi ve emekçilerimizin 1 Mayıs Birlik, Mücadele ve Dayanışma Gününü de şimdiden kutlarım. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm İslam aleminin mübarek Ramazan ayını tebrik eder, ülkemiz, milletimiz ve insanlık için sağlık, bolluk ve bereket getirmesini dilerim” dedi.

Haber Merkezi

Diğer Haberler

Gaytancıoğlu, tarihi çarşı kiralarında indirim istedi

Mutlu Akbaşak

Keşan’a spor tesisleri için 10 milyon TL’lik yatırım

Mutlu Akbaşak

Demirkıran, “Ekonomi için büyük sıkıntı”

Mutlu Akbaşak

Yorum Yaz

* Web sitesine giren ya da sitedeki formları dolduran her kullanıcı "Telif Hakkı Bilgisi", "Gizlilik Sözleşmesi" ve "Kullanım Şartları"nda yer alan hükümleri okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

Bu sitede COOKIE'ler kullanılmaktadır. Devam ederek bunu kabul ettiğinizi belirtmiş oluyorsunuz. Kabul Et daha fazla