16.7 C
Edirne
00:27 - 31 Mayıs 2020
Edirne Haber Son Dakika Haberleri, Güncel Haberler, En Son Haber
Bölge Haberleri

Hayvanlar için her gün sokaklara, mama ve su bırakılıyor

Tekirdağ’da Süleymanpaşa Belediyesi ekipleri, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle hayvanseverlerin ilgilenemediği sokak hayvanlarının aç kalmaması için kedi evleri ile köpek besleme odaklarına her gün mama ve su takviyesi yapıyor.

Belediye ekipleri, besin bulmakta güçlük çeken sokak hayvanları için İçişleri Bakanlığının genelgesinin ardından çalışmalarını artırdı.

Kedi evleri, mama dağıtım noktaları ve beslenme odaklarına ek mama takviyesi yapan ekipler, ayrıca şehrin farklı noktalarında bulunan mamamatiklerin de temizliğini gerçekleştirip dezenfekte etti, mama ve su haznelerini doldurdu.

“MAMA VE SU DESTEĞİNİ ARTIRDIK”

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, gazetecilere yaptığı açıklamada, her canlının değerli olduğunu hatırlattı.

Belediyenin tüm ekiplerinin virüsle mücadele kapsamında aralıksız çalıştığını vurgulayan Yüksel, şunları kaydetti:

“Devletimizin aldığı bazı tedbirler kapsamında insanların sosyalleştiği kafe, kahvaltı salonları, restoranlar gibi yerler geçici süreliğine kapatıldı. Kapanan bazı yerler sokak hayvanlarını artan yemekleriyle besliyorlardı. Maalesef o canlar yemeksiz kalacaktı. Harekete geçip her gün yaptığımız mama ve su desteğini arttırarak sokak hayvanlarımıza sahip çıktık”

(AA)

Diğer Haberler

Balıklandırma çalışmaları

Harun Aker

Gökyüzüyle buluşmak isteyen paraşütçüleri bekliyor

Harun Aker

Su kaynaklarına, 95 bin sazan yavrusu bırakıldı

Harun Aker

Yorum Yaz

* Web sitesine giren ya da sitedeki formları dolduran her kullanıcı "Telif Hakkı Bilgisi", "Gizlilik Sözleşmesi" ve "Kullanım Şartları"nda yer alan hükümleri okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

Bu sitede COOKIE'ler kullanılmaktadır. Devam ederek bunu kabul ettiğinizi belirtmiş oluyorsunuz. Kabul Et daha fazla