Hoş geldin Atam

21.12.2021 10:55

Kurtuluş Savaşı döneminde Edirne'ye iki kez gelen Mustafa Kemal Atatürk'ün 21 Aralık 1930 tarihinde Cumhurbaşkanı sıfatıyla Edirne'ye gelişinin 91'incı yıldönümü, bugün düzenlenecek olan törenle kutlanacak.

Hoş geldin Atam

Kurtuluş Savaşı döneminde Edirne’ye iki kez gelen Mustafa Kemal Atatürk’ün 21 Aralık 1930 tarihinde Cumhurbaşkanı sıfatıyla Edirne’ye gelişinin 91’incı yıldönümü, bugün düzenlenecek olan törenle kutlanacak.

Atatürk Anıtı’na çelenk sunumunun ardından, protokol Edirne Belediyesi’ndeki Atatürk Odası’nı ziyaret edecek. Tören Halk Eğitim Merkezi’ndeki programla devam edecek.

ATATÜRK BULVARI’NIN AÇILIŞI YAPILACAK

Öte yandan Belediye Meclisi’nin kararıyla Edirne’nin en uzun caddesi olan Talatpaşa Caddesi‘nin adının Atatürk Bulvarı olarak değiştirilmesi konusu oy birliğiyle kabul etmişti. Atatürk’ün Edirne’ye gelişinin 91. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Atatürk Bulvarı’nın da açılışı gerçekleştirecek.  Açılış bugün Saat:11.30’da Belediye Binası ve Eski Camii arasındaki alanda yapılacak.

ODA VE KORO KONSERİ

Yine aynı gün saat:15.00’te Atatürk Odası’nda Oda Konseri düzenlenecek. Konser, belediyenin sosyal medya hesaplarında canlı olarak yayınlanacak. Ayrıca saat:18.00’de Edirne Belediyesi ve Edirne Devlet Türk Müziği Korosu İşbirliğiyle Kaleiçi’ndeki Devlet Korosu Binası’nda Atatürk’ün Edirne’ye Geliş Yıl Dönümü Koro Konseri gerçekleştirilecek.

KORAY AVCI EDİRNELİLER İÇİN SÖYLEYENECEK

Etkinlikler ünlü sanatçı Koray Avcı’nın Saraçlar Caddesi’nde vereceği konser ile son bulacak. Türkiye’nin en sevilen sanatçılarından biri olan Koray Avcı, en güzel şarkılarını Mustafa Kemal Atatürk için, Edirneliler için söyleyecek. Konser, Saraçlar Caddesi’nde 20.30’da başlayacak.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler