“İeronimos, toplumu kutuplaşmaya sürüklüyor”

19.01.2021 15:50

Batı Trakya Türk Azınlığı'nın sivil toplum kuruluşlarından İslam dininin siyasi bir parti, Müslümanların ise savaşçı olduğunu söyleyen Yunanistan Başpiskoposu İeronimos’a tepkiler devam ediyor.

“İeronimos, toplumu kutuplaşmaya sürüklüyor”

https://milletgazetesi.gr’de yer alan haber de, İeronimos’a bir tepki de Meriç-Evros İli Azınlık Müslüman Kadınları Eğitim ve Kültür Derneği’nden geldi.

Toplumu ayrıştırmaya sürükleyen İeronimos’tan özür bekliyoruz diyen dernek yönetimi, yaptığı açıklamada şunları belirtmektedir.

“Yunanistan Başpiskoposu sayın İeronimos’un, katıldığı televizyon programında söylediği İslam karşıtı sözler bizi derinden üzmüştür. İslam’ın bir din değil siyasi parti olduğunu ve Müslümanların savaş insanları ifade eden İeronimos’un sözlerinin gerçeklikle bir alakası olmadığı herkes tarafından bilinmektedir. Birlik ve beraberlik içerisinde olmamız gereken bu günlerde, toplumu dini ve siyasi kutuplaşmaya sürüklemesi bizi şaşkınlığa uğramıştır. Kendisini bu sözlerinden dolayı kınıyor, toplumu ayrıştırmaya sürüklediği için özrünü bekliyoruz”

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler