İnce, 6’lı Masa’yı eleştirdi

03.12.2022 12:46

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, geldiği Edirne’de hem iktidara hem muhalefete yüklendi. İnce, "6'lı Masa'nın çözüm falan ürettikleri yok, milleti oyalıyorlar, kendilerine güvenleri yok, proje üretmiyorlar, iş olsun diye zamanı geçiriyorlar, doğrudan Erdoğan’a çalışıyorlar” dedi.

İnce, 6’lı Masa’yı eleştirdi

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, geldiği Edirne’de hem iktidara hem muhalefete yüklendi. İnce, “6’lı Masa’nın çözüm falan ürettikleri yok, milleti oyalıyorlar, kendilerine güvenleri yok, proje üretmiyorlar, iş olsun diye zamanı geçiriyorlar, doğrudan Erdoğan’a çalışıyorlar” dedi.

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Edirne’deki bir Otel’de basın toplantısı düzenledi. Düzenlediği toplantıya Memleket Partisi Edirne İl Başkanı Oktay Bozkurt ve il yönetimi ile katılan İnce, yaptığı açıklamalarla hem iktidara hem muhalefete yüklendi. 20 yıllık bir iktidarın millete sefalet, yoksulluk getirdiğini söyleyerek, muhalefetinde İktidarı desteklercesine yol izlediğini öne süren Muharrem İnce “Bitmişti bu iktidar. Tükenmiş bir iktidarı son iki ay içinde yeniden dirilttiler. Son kez söylüyorum. En büyük Erdoğancı altılı masanın açıklamalarıdır. En büyük Erdoğancılar onlardır. Milletimizden bunu biraz daha derin düşünmesini istiyorum. Onun için diyoruz ki ne Cumhur ne Millet, tek yol Memleket” dedi.

“SUÇLU OLAN İKTİDAR VE BU EKONOMİ KADROLARIDIR”

Milletin yoksulluk içinde olduğunu ve bunun iktidar tarafından kötü yönetimle gerçekleştiğini dile getiren Muharrem İnce ““20 yıllık bir iktidar var ekonomiyi kötü yönettiler. Millet fakirleşti. Yoksulluk, sefalet diz boyu artık bu memlekette. Kendisine yakın olanların sürekli artan sahip olma arzusu, zengin olma arzusu, zenginleşme hırsı milleti sefalete sürükledi. Bu 20 yıl içerisindeki hedeflerinin hiçbirisini tutturamadı. 2023 2 trilyon dolar gelirimiz olacaktı. 1 trilyon dolar bile yok. 500 Milyar dolar ihracat olacaktı. Yarısı bile yok. İlk 10 ekonomi arasına girecektik, bırak ilk ona girmeyi 18.sıradaydık dünyada, 23’e geriledik. Hiçbir hedef tutmadı. Ne yazık ki medya bunu konuşamıyor. Yazamıyor. Medya teslim olmuş durumda. Bunları gösteremiyor. 3 harfli marketlerin önünü bunlar açtı. Bunlar destekledi. Şimdi suçlu olarak 3 harflileri gösteriyorlar. Onların suçu olabilir. Ama üretim olmazsa otoyol pahalıysa, mazot pahalıysa, ilaç pahalıysa, ekilmiyorsa, dikilmiyorsa, gübre pahalıysa, çiftçi ekemiyorsa, tarlada, merada sorun varsa bu pahalılık olacaktır. Marketleri suçlamak işin kolay tarafıdır. Marketlere mektup yazmak da işin kolay tarafıdır. Yani iktidarda, muhalefette sorunu kavrayamamış durumda suçlu olan iktidardır. Suçlu olan kendileridir. Suçlu olan bu ekonomi kadrolarıdır. Suçlu olan bu kötü ekonomik programıdır.  Suçlu olan Erdoğan’ın kibridir, inadıdır, cehaletidir. Ve bilim dışı davranışlarıdır. Nas dedi milleti kandırdı. Nas dedi ama bankalar karını geçen yıla oranla ilk 9 ayda yüzde 403 arttırdı. Türkiye’de bankalardan daha fazla büyüyen başka bir sektör yok. Yani ödeyemediğiniz doğalgaz faturasının parası bankadadır. Dolduramadığınız benzin deposunun parası bankadadır. Milletin cebinden alıp bankaların kasasına paraları doldurdu. Sonra da utanmadan şehitlerle seçim sandığını aynı cümlenin içinde geçirdi. Bu ayıptır. Bu yazıktır. Bu günahtır, sınırları kevgire döndürdük” dedi.

“BİR AN ÖNCE ESAFLA GÖRÜŞ, İSTANBUL’DA SOKAKTA TÜRK GÖREMEDİM BEN”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın karşı olduğu kişilerin elini sıktığını ve özellikle Suriyelilerin gitmesi için Esad’la görüşmesi gerektiğini kaydeden İnce “Bir terörist Suriye’den çıkıyor, İstanbul’a geliyor. İstanbul’da ev kiralıyor. Tekstil atölyesinde işe giriyor. Sonra geliyor Türkiye’nin göbeğinde, Beyoğlu’nda bomba patlatıyor. Sonra da utanmadan bize ensar, muhacir palavralarını atıyorlar. Yıllarca dört parmağını gösterdi millete. Ama şimdi beş parmağıyla Sisi’nin elini sıktı.  Şimdi beş parmağıyla Sisi’nin sıktı. 4 parmakla selam da kalktı ortadan. Şimdi de Esad’la görüşebilirim diyor. Görüşme demiyoruz. Bir an önce görüş bir an önce gör. Yani Esad’a mektup yazdım. İlk kez söylüyorum burada. Benimle görüşmedi. Görüşseydi konuşacaktım bunları. Tabii benim bir devlette yönetim görevim olmadığı için görüşmedi ama Türkiye Cumhuriyeti uyurken, yönetenler uyurken ben bu girişimi yaptım. İstiyorsanız onu önümüzdeki günlerde paylaşabilirim. Görüşeceksen bir an önce görüş Büyükelçi’yi ata bu sığınmacılardan bir an önce kurtulalım. Gönderelim bunları. Bu misafirlik fazla uzadı. Dün İstanbul’daydım Türk göremedim sokakta. Aksaray, Laleli, Fatih oralarda Türk göremedim sokakta. Hepsi sığınmacıydı, hepsi Afrikalıydı” diye konuştu.

 “GIDA, SU, ENERJİ KRİZİ VE EN ÖNEMLİSİ DEPREM KAPIDA”

Türkiye’nin büyük krizlerle karşı karşıya olacağını ve deprem sorununun ortada olduğunu ve konutların yenilenmesi gerektiğini vurgulayan İnce “Ülkemizin önümüzdeki günlerde büyük krizlerle karşı karşıya olacağını hepimiz biliyoruz enerji krizi kapıda. Su krizi kapıda. Gıda krizi kapıda. Bunlar hepimiz biliyoruz. Ama bir kriz daha var önümüzdeki günler. Deprem. Ne yazık ki bu konuyu kimse konuşmuyor. Her gittiğim yerde mutlaka bu konuya değinmek istiyorum. Bu Türkiye’nin yedi buçukluk bir deprem Türkiye’nin bir beka sorunudur. Uzmanlar uyarıyor, deprem kapıda diyor. Depremleri önleyemeyiz. Ama depremin bir felakete dönüşmesini önleyebiliriz. Bunu yapabiliriz son yüzyılda depremlerde 80 bin vatandaşımız hayatını kaybetmiş. Türkiye’de 28,6  milyon konut var. Bağımsız bölüm var. Sadece İstanbul’da 400 bin konutun yenilenmesi lazım”dedi.

“6’LI MASA YIKILMIŞ BİR İKTİDARI YENİDEN DİRİLTTİ”

İktidarın tam tükenmişken tekrar diriltenin 6’lı masadaki partiler olduğunu ve bu partilerin en büyük Erdoğan taraftarı olduğunu belirten Muharrem İnce “Türkiye bu kadar kötü yönetilirken karşısında da umut olamayan bir muhalefet var. Bir altılı masa var. İlginç  şeyler açıklıyorlar. Şaşkınlıkla izliyorum. Bir eşgüdüm kurulu oluşturacaklarmış, altı genel başkandan oluşan bu eş güdüm kurulu Cumhurbaşkanını yönetecekmiş. Çözüm falan ürettikleri yok Milleti oyalıyorlar. Kendilerine güvenleri yok. Bir proje üretmiyorlar. İş olsun diye boş yere zamanı geçiriyorlar. Doğrudan Erdoğan’a çalışıyorlar. Erdoğan’a karşıymış gibi görülüp doğrudan Erdoğan’a çalışıyorlar. Başörtüsü tartışmasından tutun da eşgüdüm kuruluna kadar açıkladıkları bütün işler biraz derin düşündüğünüzde hepsi Erdoğan’ın işine yarıyor. Yıkılmış bitmiş bir iktidarı, tükenmiş bir iktidarı son iki ay içinde yeniden dirilttiler. Millet geçim sıkıntısından inim inim inlerken, son iki ayda yaptıkları saçmalıklarla Erdoğan’ı yeniden ayağa kaldırdılar. Bitmişti bu iktidar. Son kez söylüyorum. En büyük Erdoğancı altılı masanın açıklamalarıdır. En büyük Erdoğancılar onlardır. Milletimizden bunu biraz daha derin düşünmesini istiyorum. Karşıymış gibi görüldüklerine bakmayın Onun için diyoruz ki ne sağdan ne soldan Atatürk’ün yolundan. Onun için diyoruz ki ne Cumhur ne Millet, tek yol memleket diyoruz” dedi

“EN BÜYÜK BİRİNCİ PARTİ KARARSIZLAR”

Süreci doğru götürürlerse herkese umut olabileceklerini, en büyük partinin kararsızlar olduğunu ifade eden Muharrem İnce “Bu iktidardan da bu muhalefetten de memnun değil millet. Karadeniz’i gezdim, Doğu’yu gezdim. İç Anadolu’yu geziyorum. Bugün Trakya’dayım. Millet ne bu iktidardan memnun, ne bu muhalefetten memnun. Şu psikolojik ortamdan çıkabilirsek ‘ya bunlara vereceğimiz oy boşa gitmez.’ Bunu millete ikna edebilirsek ki zamanımız var. Biz Biz bile şaşırırız alacağımız oya. Şu anda ikna ettiniz mi derseniz, hayır. Öyle bir ikna edemedim henüz. Ama edeceğimize inanıyorum. Bunu ettiğimizde alacağımız oya biz bile şaşıracağız Gördüğüm bu. En büyük birinci parti kim biliyor musunuz? Kararsızlar Benim gördüğüm bu. Birinci parti kararsızlık” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Toplantının ardından Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, partiye yeni katılanlara rozetlerini taktı. İnce daha sonra kentte esnaf ve vatandaşları ziyaret etti.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler