İzin 60, ruhsat 86, proje 10

04.10.2007 08:16

Haberler üzerine Edirne Valiliği inceleme başlattı

İzin 60, ruhsat 86, proje 10

Edirne Belediye Başkanı CHP’li Hamdi Sedefçi’nin Meriç Nehri manzaralı ultra lüks villa görünümündeki ‘tarımsal amaçlı depo ve bakıcı evi’ ruhsatlı binası ile ilgili ilginç ayrıntılar ortaya çıktı. Tarım İl Müdürlüğü’nün 60 metrekare izin verdiği, 86 metrekare inşaat ruhsatı alındığı ve mimarı projesinin ise 100 metrekare olduğu belirlendi.

Edirne kamuoyuna bomba gibi düşen Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi’nin Meriç Nehri manzaralı inşaatı ile ilgili yasal işlemlerde bir çok çelişki olduğu da belgelendi.  Sedefçi’nin bavurusu üzerine Tarım İl Müdürlüğü’nün 28 Eylül 2006 günü verdiği, ‘Tarımsal amaçlı kullanmak kaydıyla, Tarım amaçlı depo ve üzeri bakıcı evi olarak 1290 metrekare arsanın 60 metrekarelik bölümü’ olarak verdiği izninden sonra Edirne Belediyesi İmar Müdürlüğü tarafından ayni yere verilen yapı ruhsatının ise zemin katının 86, çatı arası bakıcı odasının ise 40 metrekare olmak üzere toplam 126 metrekare olduğu ortaya çıkmıştı.

Yüksek duvarları ve üzerine konulan özel tel çitler ile güvenliği arttırılan binaya giden yola da TEK tarafından sokak aydınlatma lambası da konulmuştu.

PROJE DE FARKLI

Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi’nin çizdirdiği projedeki inşaat alanı ise 60 metrekarelik izne, 86 metrekarelik yapı ruhsatına rağmen projesinin ise 100 metrekare olduğu ortaya çıktı. Gazetemizin ele geçirdiği projeye göre inşaat için 100 metrekarelik proje çizilmesi kafaları iyice karıştırdı.

İNCELEME BAŞLATILDI

Gazetemizin gündeme taşıdığı ve Edirnelilerin üç günden beri konuştuğu, ultra lüks villa görünümendeki ‘tarımsal amaçlı depo ve çatı arası bakıcı evi’yapı ruhsatlı haberlerle ilgili olarak Edirne Valiliği inceleme başlattı. Edirne Valisi Nusret Miroğlu’nun talimatı ile Bayındırlık ve İskan Müdür Yardımcısı Mimar Gülnihal Özturan ile İmar Afet Şube Müdür Vekili Tekniker Aziz Serin  konuyu incelemek üzere muhakkik atandı. İncelemeden sonra söz konusu inşaatın izinlere uygun yapılıp yapılmadığı belirlenecek.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler