Kadın girişimcilerin iş yeri açılışına katıldı

17.05.2022 15:31

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, ilçede kadın girişimciler tarafından açılan iş yerlerinin açılış programına katıldı.

Kadın girişimcilerin iş yeri açılışına katıldı

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, kadınların ekonomik hayata aktif katılmalarını destekleyen projelere imza atan Belediye Başkanı Yüksel, kadın girişimciler tarafından açılan işyerlerini ziyaret ederek açılış kurdelelerini kesti.

Yüksel, 100. Yıl Mahallesi’nde Betül Özcan tarafından hayata geçirilen giyim mağazasının açılışına AK Parti İl Başkanı Mestan Özcan ve İlçe Başkanı Sezayi Çetin ile katıldı.

Açılış kurdelesini kesen Yüksel, işletmenin hayırlı olmasını diledi.

Kolordu Caddesi’nde giyim mağazasının açılışına da iştirak eden Yüksel, işletme sahibi Songül Acat’ı girişimci cesareti dolayısıyla tebrik etti.

Değirmenaltı Kültür Sanat Kafe isimli işletmenin açılışına katılan Yüksel, kafenin sahibi İlayda Yiğit’i yenilikçi girişimi dolayısıyla kutladı.

Yüksel, kadınların ekonomik hayata katılmalarını desteklediklerini ve belediye olarak bu doğrultuda yatırımlar gerçekleştirdiklerini belirterek, şunları kaydetti:

“Kadınlarımızın üreterek kazanmalarına önem veriyoruz. Bu amaçla Karadeniz Mahalle’sinde Seracılıkta Kadın Eli projemizi kısa sürede hayata geçiriyoruz. Kent Konseyi aracılığıyla el emeklerini kazanca dönüştürmeleri için hem eğitim veriyor hem imkan sağlıyoruz. Aynı anlayışla, Süleymanpaşa’da ticarete atılan kadınlarımızı da her türlü destekliyor ve yanlarında olduğumuzu dile getiriyoruz. Tüm hanım girişimcilerimize bol ve bereketli kazançlar diliyorum.”

Kaynak: Anadolu Ajansı

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler