“Kandillerde satış yok, ikram var”

27.01.2023 15:08

Edirne Sanayi Sitesi girişinde yaptıkları pilavla ün yapan Emiral çifti, kandillerde ise pilav satmak yerine vatandaşlara 7 yıldır hayrına pilav ikram ediyor.

“Kandillerde satış yok, ikram var”

2000 yılında açtıkları pilav tezgahlarını, ilk günkü gibi istikrarla sürdüren Emiral çifti, pilavdaki lezzetleri ile binlerce müşterisi bulunuyor. Her kandil olduğu gibi dünkü Regaip Kandil’inde de tezgahlarına gelen müşterilerine pilav ikram eden çift, bu işi mevlid gibi 7 yıldır hayrına yaptıklarını, ömürleri yettiğince yapmaya devam edeceklerini dile getirdi.

“KANDİL GÜNÜNDE PİLAV SATMIYORUZ İKRAM EDİYORUZ”

Yaklaşık 7 yıldır her kandilde vatandaşlara yaptıkları pilavı ikram eden pilavıyla sanayi bölgesinde ün yapan Refik Emiral’ın eşi Şefika Emiral, “2000 yılından beri eşim pilav satış işi yapıyor sanayide sabit bir şekilde. 6-7 yıldan beri üç aylarda 3 kandil boyunca gelen insanlara ikram ediyoruz. Eğer Pazar gününe denk geliyorsa kandillerde 300 kişilik iram pilav dağıtıyoruz komşularımıza, mahallede yaşayan vatandaşlarımıza. Hayır işi için yapıyoruz. Ölmüşlerimizin ruhuna pilav yapamıyoruz, mevlid yapamıyoruz. Biz de pilavcı olarak müşterilerimize yaptığımız pilavı ikram edelim hayır yapalım dedik. Bu işi yaptığımız sürece bu ikramı her kandilde devam ettireceğiz” diye kaydetti.

Pilav ustası Refik Emiral ise eşiyle birlikte yaptıkları pilavla damakları kazandıklarını, yapılan hayırla da gönülleri kazandıkları için mutlu olduklarını ifade etti.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler