Kantinciler yüz yüze eğitime hazır

04.09.2021 11:49

Türkiye Kantin İşletmecileri Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Edirne Kantin İşletmecileri Esnaf Derneği Başkanı Harun Özen, Edirne’deki kantinci esnafı ile yüz yüze eğitim öncesi toplantı düzenledi.

Kantinciler yüz yüze eğitime hazır

Türkiye Kantin İşletmecileri Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Edirne Kantin İşletmecileri Esnaf Derneği Başkanı Harun Özen, Edirne’deki kantinci esnafı ile yüz yüze eğitim öncesi toplantı düzenledi. Toplantıda 2021-2022 eğitim öğretim yılında pandemi şartlarında kantinci esnafının alacağı tedbirlerle beraber sağlıklı bir süreç izlemek için toplanıldığı belirtildi. 18 aydır kantinci esnafının kapalı olduğunu ve en fazla mağdur olan meslek grubu olduklarını söyleyen Harun Özen, bir an önce kantinlerine kavuşarak zor geçen ekonomik süreci atlatmayı planladıklarını söyledi.

“PANDEMİ EN ÇOK KANTİN ESNAFINI ETKİLEDİ”

Yeni eğitim öğretim yılında kantincilerin alacakları tedbirleri görüştüklerini kaydeden Türkiye Kantin İşletmecileri Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Edirne Kantin İşletmecileri Esnaf Derneği Başkanı Harun Özen “Edirne Kantin İşletmecileri Esnaf Derneği olarak 2021-2022 eğitim öğretim yılı içerisinde alınacak önlemlerle ilgili değerlendirme toplantımızı gerçekleştirdik. Uzun bir aradan sonra 06.09.2021 Pazartesi gününden itibaren iş yerlerimize yeniden kavuşuyoruz. Daha kaliteli ve sağlıklı bir yıl geçirmek için yeni dönemde iş yerlerimizde uygulamamız gereken tedbirleri kantinci esnafımızla değerlendirdik. Kendimizle birlikte personel aşı kartı, maske, bone, eldiven kullanımı ve diğer Covid- 19 tedbirleri ile ilgili hatırlatmalar yaptık. Kantinci esnafı olarak 18 aydır kapalıydık. Pandemi sürecinde en fazla mağdur olan meslek gruplarından bir tanesiyiz. Ekonomik olarak çok zor durumda kantinciler. Bir an önce ekmek teknelerine kavuşmak istiyorlar. Mal tedariki konusunda esnafımıza yardımcı oluyoruz. Yeni dönemin öğrencilerimize, velilerimize ve tüm esnafımıza hayırlı olmasını dileriz” dedi.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler