Karadağ’da “Türkiye Aşkına” Temalı Fotoğraf Sergisi Düzenlendi

19.07.2022 15:00

Hain darbe girişiminin yıl dönümü kapsamında Karadağ'da “Türkiye Aşkına” temalı fotoğraf sergisi açıldı. Sergi açılışına Karadağ’daki Türk kurum ve kuruluş temsilcilerinin yanı sıra Boşnak ve Arnavut siyasetçilerin de aralarında bulunduğu çok sayıda davetli katıldı.

Karadağ’da “Türkiye Aşkına” Temalı Fotoğraf Sergisi Düzenlendi

Hain darbe girişiminin yıl dönümü kapsamında Karadağ’da “Türkiye Aşkına” temalı fotoğraf sergisi açıldı. Sergi açılışına Karadağ’daki Türk kurum ve kuruluş temsilcilerinin yanı sıra Boşnak ve Arnavut siyasetçilerin de aralarında bulunduğu çok sayıda davetli katıldı.

TİKA’nın resmi web sitesinde yer alan habere göre; Karadağ’ın Bar kentinde Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından 2014 yılında yapımı tamamlanan İslam Kültür Merkezinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla fotoğraf sergisi açıldı. T.C. Podgoritsa Büyükelçiliği, TİKA Podgoritsa Program Koordinasyon Ofisi ve Karadağ İslam Birliği iş birliğinde “Türkiye Aşkına” temasıyla açılan sergi, 12-18 Temmuz 2022 tarihleri arasında ziyaretçileriyle buluştu.

“Özgürlük ve Demokrasi Mücadelesi”

Sergi açılışında konuşan T.C. Podgoritsa Büyükelçisi Songül Ozan, Türk halkı olarak 15 Temmuz gecesi özgürlük ve demokrasinin korunması için büyük mücadele verildiğini belirtti.  Ozan, Türk halkının birlik ve beraberliğine karşı organize edilen hain darbe girişiminin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde başarısız olduğunu aktardı. Açılış konuşmalarının ardından davetliler, darbe girişiminin yaşandığı geceye ait fotoğrafların yer aldığı fotoğraf sergisini gezdi.

Sergi açılışına Karadağ’daki Türk kurum ve kuruluş temsilcilerinin yanı sıra Boşnak ve Arnavut siyasetçilerin de aralarında bulunduğu çok sayıda davetli katıldı.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler