21.3 C
Edirne
21:28 - 13 Temmuz 2020
Edirne Haber Son Dakika Haberleri, Güncel Haberler, En Son Haber
Güncel

Karne heyecanı yaşadılar

Edirne’de okul öncesi, ilkokul, ortaokul, ortaöğretim ve özel eğitim kurumlarında öğrenim gören 55 bin 272 öğrenci karnelerini alarak 15 günlük yarıyıl tatiline çıktı. Edirne Valisi Ekrem Canalp de, Havsa Sokollu Mehmet Paşa İlkokulunda düzenlenen karne dağıtım törenine katılarak, öğrencilere karnelerini dağıttı.

2019-2020 eğitim öğretim yılının ilk yarısı dün karne dağıtımı ile sona erdi. Edirne’de karne dağıtımı töreni Vali Ekrem Canalp’in katılımı ile Havsa İlçesi Sokollu Mehmet Paşa İlkokulunda gerçekleştirildi.

Karne dağıtım törenine Vali Ekrem Canalp ile birlikte Havsa Kaymakamı Neslihan Kısa, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Önder Arpacı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Özkan Fidan ile veliler katıldı.

İlk olarak okul öncesi eğitim gören öğrencilere karnelerini veren Vali Canalp, daha sonra 1. sınıf öğrencilerine karneleri dağıttı ve sıralara oturarak öğrencilerle sohbet etti. Sınıflarda çocuklarının heyecanına ortak olan velilerle de sohbet eden Vali Canalp, burada çocuklarımızla birlikte velilerinde de çok heyecanlı olduklarını gördüğünü belirterek, öğrencilere tatillerini iyi değerlendirmeleri tavsiyesinde bulundu.

2019-2020 eğitim öğretim I. Döneminde Edirne’de 13 bin 662 öğrenci takdir belgesi, 6 bin 938 öğrenci teşekkür belgesi, 2 bin 39 öğrencimiz onur belgesi ve 76 öğrenci de üstün başarı belgesi almaya hak kazandı. Eğitim öğretim yılının ilk yarısında ise İlimiz genelinde 4 bin 28 öğretmen, 479 personel olmak üzere toplam 4 bin 507 kişi görev yaptı.

İKİNCİ DÖNEM 3 ŞUBAT’TA BAŞLIYOR

Öte yandan “Yeni Eğitim Öğretim Çalışma Takvimi Modeli”ne göre İkinci yarıyıl eğitim-öğretim dönemi 3 Şubat 2020’de başlayacak. İkinci ara tatil ise 6-10 Nisan 2020’de olacak, 13 Nisan’da başlayacak ikinci dönemin ikinci yarısı ise 19 Haziran’da tamamlanarak 11 haftalık yaz tatiline girilecek.

Harun Aker

Diğer Haberler

Demokrasi zaferi

Mutlu Akbaşak

Servis midibüsü ile panelvan çarpıştı: 4 yaralı

Mutlu Akbaşak

Tarihi koza fabrikası leyleklere yuva oldu

Mutlu Akbaşak

Yorum Yaz

* Web sitesine giren ya da sitedeki formları dolduran her kullanıcı "Telif Hakkı Bilgisi", "Gizlilik Sözleşmesi" ve "Kullanım Şartları"nda yer alan hükümleri okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

Bu sitede COOKIE'ler kullanılmaktadır. Devam ederek bunu kabul ettiğinizi belirtmiş oluyorsunuz. Kabul Et daha fazla