Kent Ormanı’nda utandıran manzara

04.10.2022 10:45

Söğütlük Kent Ormanı bilinçsiz piknikçiler nedeniyle adeta çöplüğe dönerken, kırılan çöp kovaları ve Valilik tarafından bölge konulan kamelyalara zarar verilmesi çevrecilerin tepkisini çeken görüntülere neden oldu.

Kent Ormanı’nda utandıran manzara

Edirne’nin akciğerleri konumundaki Söğütlük Kent Ormanı bakımsızlık nedeniyle çöplüğü andırıyor. Alınmayan çöpler ve bilinçsiz piknikçilerin ortalıkta bıraktığı plastik atıklar, ormana gelen duyarlı vatandaşların tepkisini çekti.

ÇÖP KOVALARI VE KAMELYALARA ZARAR VERİLDİ

Kent Ormanı’nın bazı bölümlerine konulan çöp kovaları kimliği belirsiz kişi veya kişilerce zarar veririlerken, Valilik tarafından ormanın kıyı şeridine konulan bazı kamelyaların da oturma yerlerine zara verildiği görüldü.

VATANDAŞLAR TEPKİ GÖSTERDİ

İstanbul’dan hafta sonu Edirne’ye gezmek için geldiklerini ve Karaağaç’a uğradıktan sonra Kent Ormanı’nın mola verdiklerini belirten Ezgi Çiğdem Demiralp, “Gördüğüm manzara beri çok üzdü. Duyarsız piknikçilerin rastgele attığı veya bıraktığı çöpler nedeniyle orman adeta çöplüğü andırıyor. Vatandaşlardan doğaya sahip çıkmalarını istiyorum.  Ormana akciğerlerimiz gibi bakmalıyız” dedi.

Ormana ailesi ile birlikte piknik yapmaya gelen Ahmet Dörtler de gördüğü manzara karşısında tepkisi dile getirerek, “kentimizin akciğerleri adeta çöplüğe çevrilmiş. Buraya evimiz gibi sahip çıkmalıyız. Bir yeri nasıl bulmak istiyorsak, öyle bırakmalıyız. Buradan belediyeye de sesleniyorum. Burasını sık sık temizlenmesini istiyorum” dedi.

Kaynak: Salih Akan

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler