6.1 C
Edirne
13:50 - 7 Nisan 2020
Edirne Haber Son Dakika Haberleri, Güncel Haberler, En Son Haber
Bölge Haberleri

Kentsel Dönüşüm Çalıştayı düzenlendi

Tekirdağ’da Dünya Bankasınca desteklenen ‘Kent Ölçeğinde Afet ve İklim Riski Değerlendirmelerinin Yapılmasında Belediyelerin Desteklenmesine Yönelik Teknik Destek Projesi’ kapsamında çalıştay düzenlendi.

Kentteki bir otelde düzenlenen çalıştayda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ’da kentsel dönüşümün gerekliliğine işaret etti.

Tekirdağ’ın deprem bölgesinde olduğunun altını çizen Albayrak, “Tekirdağ’da bir kentsel dönüşüm şart. Büyükşehir Belediyesi olarak biz de depreme hazırlık çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Bu anlamda Dünya Bankasının proje desteğini almak ve böylesine bir çalıştaya ev sahipliği yapmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Destek ve katkıları için Dünya Bankası yetkililerine ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı temsilcilerine teşekkür ediyorum. Çalıştayın başarılı ve verimli olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürlüğü Dönüşüm Alanları Daire Başkanı Banu Behram Kuran ve Dünya Bankası Kıdemli Kentsel Kalkınma Uzmanı Ahmet Kındap proje hakkında bilgiler verdi.

(AA)

Diğer Haberler

Keşan’da yerleşim yerleri arası toplu ulaşım 15 gün süreyle durduruldu

Son Haber

Uzunköprü Belediyesi gıda yardımlarına da başladı

Son Haber

Tekirdağ Şehir Hastanesi bağlantı yollarının yapımına başlandı

Son Haber

Yorum Yaz

* Web sitesine giren ya da sitedeki formları dolduran her kullanıcı "Telif Hakkı Bilgisi", "Gizlilik Sözleşmesi" ve "Kullanım Şartları"nda yer alan hükümleri okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

Bu sitede COOKIE'ler kullanılmaktadır. Devam ederek bunu kabul ettiğinizi belirtmiş oluyorsunuz. Kabul Et daha fazla