Keşan Belediyesi, 2022’de de vatandaşın gönlünde yer aldı

10.01.2023 13:22

Keşan Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürü Eylem Akdemir, müdürlük olarak 2022 yılında yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgilendirdi.

Keşan Belediyesi, 2022’de de vatandaşın gönlünde yer aldı
  • Keşan Belediyesi, gönül belediyeciliği anlayışıyla hareket edip, 2022 boyunca 7 bin 917 kişiye ulaşarak sosyal destek sağladı.

 

  • Keşan Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürü Eylem Akdemir, “Büyük bir aile olduğumuz anlayışı ile ilçemizde kimin neye ihtiyacı varsa yanındayız. Geride bıraktığımız 2022’deki tüm desteklerimizle vatandaşımızın yanında olmaya büyük özen gösterdik.” dedi.

“Gönül Belediyeciliği” anlayışıyla çalışmalarına devam eden Keşan Belediyesi, 2022’de de ihtiyaç sahibi tüm vatandaşlara yardım elini uzattı.

Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalarla birçok kesime yönelik projeler üretiliyor ve vatandaşın sosyal yaşamına katkıda bulunuluyor.

2022’de de Keşan Belediyesi, yıl boyunca sosyal hizmetler alanına giren nakdi yardımdan akülü ve tekerlekli sandalyeye, gıda yardımından asker ailesi yardımına, “Hoş Geldin Bebek” ve daha birçok projeyle vatandaşın yanında oldu.

Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalarla 2022’de Keşan’da ikamet eden ve herhangi bir geliri olmayan, maddi yönden de sıkıntı içerisinde olduğu tespit edilen ihtiyaç sahibi vatandaşlara nakdi yardım yaptıklarını belirten Akdemir, 3 bin 147 kişiye 1 milyon 659 bin 900 TL nakdi yardım yaptıklarını söyledi.

“MEHMETÇİKLERİMİZİ VE AİLELERİNİ UNUTMADIK”

2022 yılında da vatani görevlerini yapmak üzere askere giden Mehmetçiklerin ailelerini unutmadıklarını ifade eden Eylem Akdemir, şunları söyledi: “Asker aile yardımı kapsamında 2022’de ailelerimize 34 bin 865 TL destekte bulunduk. Bu sayede hem askerlerimiz hem de 19 ailemizin bir nebze de olsa ekonomik olarak rahatlamasına katkı sunmuş olduk. Ayrıca 52 Asker Destek Paketi’ni askere giden evlatlarımıza ulaştırdık.”

“BİN 422 GIDA KOLİSİNİ İHTİYAÇ SAHİBİ VATANDAŞLARA DAĞITTIK”

İhtiyaç sahibi ailelere gıda paketi desteği verdiklerini dile getiren Akdemir, “Müdürlük olarak yardıma muhtaç aileleri tespit ederek vatandaşa destek oluyoruz. 2022’de bir evin mutfağının bütün ihtiyaçlarını karşılayacak gıda kolilerimizi vatandaşımıza ilettik. Bin 422 gıda kolisini, ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılarak, sofralarına katkıda bulunduk.” dedi.

“HOŞ GELDİN BEBEK PROJESİ BÜYÜK BEĞENİ TOPLUYOR”

Açıklamasının devamında “Hoş Geldin Bebek Projesi” ile ilgili bilgi veren Eylem Akdemir, “Projemiz vatandaşımızın büyük beğenisi topluyor. İlçemiz genelinde doğan tüm bebekleri kapsıyor. Çocuğu olan ailelerimizi tek tek ziyaret ediyor, bebek temel bakım ürünü ve giyim eşyasından oluşan hediye paketimizi ulaştırıyoruz.  Bu proje kapsamda ise 2022’de 240 aileyi ziyaret ettik.” şeklinde konuştu.

Birçok alanda vatandaşın yanında olduklarını kaydeden Akdemir, “900 adet sıfır kıyafet ve ayakkabıyı ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız ulaştırdık. Sosyal Paylaşım Mağazamız eliyle bin 840 ikinci el giyim eşyası ve 135 adet ikinci el mobilya, televizyon, koltuk takımı gibi ev eşyalarının ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması için alan el ile veren köprü olduk. 2 adet ayakkabı boya sandığını talep eden vatandaşlarımıza teslim ettik. 11 adet soba yardımında bulunduk.” diye söyledi.

Akülü ve tekerlekli sandalye dağıtımına 2022 yılında ara vermediklerinin altını çizen Eylem Akdemir, şöyle dedi: “Keşan’ımızın huzuru ve tüm bireylerimizin mutluluğu için var gücümüzle çalıştık. 2022’de 7 akülü engelli aracı ile 15 tekerlekli sandalyeyi özel vatandaşlarımıza teslim ettik.  Ayrıca 5 wolker,hasta yatağı,tekerlekli tuvalet, hasta bezi desteğinde bulunduk.”

Akdemir, 2022 41 çocuk sünnet ettirdiklerini ve 20 evde bakım ve temizlik hizmeti verdiklerine dikkat çekti.

2022 yılında gönüllülük esasına dayalı sosyal hizmetler verdiklerini söyleyen Eylem Akdemir, 5 zihinsel öğrenciye kişisel bakım hizmeti, 100 özel gereksinimli birey okul tıraşı hizmeti, 41 çocuğa sünnet tıraşı, 5 kişiye psikolojik destek hizmeti verdilerinin altını çizdi.

Akdemir, 2022’de hayatını kaybeden bin 34 vatandaşın defin işlemlerini gerçekleştirdiklerini dile getirerek, sözlerini şöyle tamamladı: “Vatandaşımızın acılı gününde yanı başındaydık. 2022’de bin 34 vatandaşımızın hayatını kaybederken; 234 Asri Mezarlık, 179 Enez Yolu Mezarlığı, 23 Paşayiğit Mahallesi Mezarlığı, 15 İzzetiye Mahallesi Mezarlığı, 5 vatandaşımızı da İstasyon Mahallesi Mezarlığına defnettik. 578 cenazemizin ise nakil işlemlerini gerçekleştirdik.”

 

 

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler