Keşan, engelsiz yarınlar için bir araya geliyor

30.11.2022 16:31

3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında, Keşan Belediyesi öncülüğünde gerçekleştirilecek farkındalık programları 3 gün boyunca devam edecek.

Keşan, engelsiz yarınlar için bir araya geliyor

Keşan Belediyesi, Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Hizmetler Keşan İlçe Müdürlüğü, Keşan Zihinsel Engelliler Derneği, Keşan Engellileri Koruma Derneği, Best Buddies Turkey ve Keşan İyilik, Sağlık ve Eğitim Vakfı işbirliği ile düzenlenecek programlar 2 Aralık Cuma, 3 Aralık Cumartesi ve 5 Aralık Pazartesi günlerinde gerçekleştirilecek

ÖZEL ÇOCUKLAR İLE SEVGİ ETKİNLİĞİ 2 ARALIKTA

Düzenlenen program kapsamında ilk olarak 02 Aralık 2022 Cuma günü saat 10:30’da Keşan Gazi Özel Eğitim Uygulama Okulu’nda “Sevgi Etkinliği” düzenlenecek.

Özel öğrenciler ile bir araya gelinerek gün boyu sürecek etkinliklerde, yüz boyama, müzikal etkinlikler, eğlence bandosu ve yarışmalar düzenlenerek farkındalık oluşturulacak.

KİSEV’E TAM TEŞEKKÜLLÜ ENGELLİ TAŞIMA ARACI BAĞIŞLANACAK

3 Aralık 2022 Cumartesi günü ise çelenk sunumu ve araç bağış programı gerçekleştirilecek.

Program Cumhuriyet Meydanı’nda saat 11.00’de başlayacak. Çelenk sunumunun ardından ise sadece engelli vatandaşların ulaşımında kullanılmak üzere tam teşekküllü toplu taşıma aracı KİSEV’e bağışlanacak.

BEST BUDDİES TURKEY EŞLEŞTİRME PROGRAMI İLE ZİHİNSEL VE GELİŞİMSEL DENEYİMLER ARTTIRILACAK

Aynı gün saat 12.00’de başlayacak olan Best Buddies Turkey Eşleştirme Programı ise Keşan Belediyesi Selim Sesler Konferans ve Tiyatro Salonu’nda düzenlenecek.

20 özel öğrenci ile 20 öğrencinin eşleştirileceği programda, zihinsel ve gelişimsel engeli bulunan bireylerin, anlamlı bağlar kurmaları, kendilerine güven ve benlik saygısı kazanmaları, engelli bulunmayan bireyler ile beraber geçirdikleri zamanlar aracılığıyla deneyimlerin paylaşılması amaçlanıyor.

Öte yandan program kapsamında müzik dinletileri ve ikramlarda bulunulacak.

KİSEV’DEN “KEŞAN ENGEL TANIMAZ” TEMALI KAHVALTI…

Programın 3. ve son günü olan 5 Aralık Pazartesi günü ise KİSEV tarafından “Keşan Engel Tanımaz” temasıyla kahvaltı programı düzenlenecek.

Kahvaltı Yaren Kafe’de saat 10:30’da başlayacak.

 3 GÜNLÜK PROGRAMI 7 PAYDAŞ KURUM VE KURULUŞ DÜZENLİYOR

7 Paydaş Kurum ve Kuruluşun bir araya gelerek düzenlediği programlara geniş bir katılım olması bekleniyor

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler