KESK’ten ‘Geçinemiyoruz’ mitingi

14.12.2021 11:40

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Eş Genel Başkanı Şükran Kablan Yeşil, KESK Edirne Şubesi’nde düzenlenen basın toplantısı ile 19 Aralık’ta düzenlenecek miting öncesi basın açıklamasında bulundu.

KESK’ten ‘Geçinemiyoruz’ mitingi

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Eş Genel Başkanı Şükran Kablan Yeşil, KESK Edirne Şubesi’nde düzenlenen basın toplantısı ile 19 Aralık’ta düzenlenecek miting öncesi basın açıklamasında bulundu. “Geçinemiyoruz, İnsanca Yaşam, Emekten ve Halktan Yana Bütçe İçin Omuz Omuza” mitinginde geçinemiyoruz diyen herkese seslerini yükseltmeleri için çağrıda bulundu.

“TEMEL İHTİYAÇLARIMIZI KARŞILAYAMAZ OLDUK”

KESK Eş Genel Başkanı Şükran Kablan Yeşil, “20 yıllık iktidarlarının sonuna geldiğini anlayan iktidar giderayak ülkenin kalan son kaynaklarını da adeta talan ediyor.  Halk desteğini kaybettikçe sermayeye, düne kadar hain ilan ettikleri kimi gerici Ortadoğu ülkelerinin krallarına çocuklarımızın geleceğini peşkeş çekiyorlar. Ülke ülke gezip elde ne varsa haraç mezat satışa çıkarıyorlar. İç ve dış sermayenin bir kez daha desteğini alabilmek için emeği ucuzlatıyor, işsizliği, güvencesizliği artırıyor, yaşam koşullarını dayanılmaz hale getiriyorlar. İktidar çevresi ve bir avuç vurguncu, fırsatçı, rantçı kapitalist dışında hepimiz kaybediyoruz. Her güne yeni zamlarla uyanıyoruz. Temel ihtiyaçlarımızı karşılayamaz olduk. Enflasyon aldı başını gidiyor. TÜİK’e göre yüzde 21,31, bağımsız araştırmacılara göre yüzde yüzde 58.65! Sadece Kasım ayında bir ay öncesine göre enflasyon yüzde 9.91 artmış durumda. TÜİK verilerinde dahi gıda ve alkolsüz içeceklerdeki enflasyon oranı yüzde 27,11’dir. Mutfaktaki yangın büyüdükçe büyüyor.  2021 için geçerli olan yeniden değerleme oranı yüzde 9,11 iken 2022 yılında rekor bir artışla yüzde 36,2 yapıldı. Bu zam, cebimizdeki yangının 2022 yılında daha da büyüyeceği, temel yaşam giderlerimizi karşılayamaz hale geleceğimizin habercisidir. Bunu sadece buradan değil meydanlarda da söylüyoruz, söyleyeceğiz. Bu çerçevede Konfederasyonumuz “Geçinemiyoruz! İnsanca Yaşam, Emekten ve Halktan Yana Bütçe İçin Omuz Omuza” şiarıyla 18 Aralık 2021 Diyarbakır ve İzmir, 19 Aralık 2021 İstanbul ve Ankara olmak üzere 4 ilde bölge mitingi yapacaktır. Sizler aracılığınızla Edirne’deki kamu emekçilerine, işçilere, işsizlere, güvencesiz çalışanlara, kadınlara, emeklilere, esnaflara, gençlere, yani geçinemiyoruz diyen tüm kesimlere seslenmek istiyoruz: 19 Aralık 2021 İstanbul’da  yapacağımız “Geçinemiyoruz emekten halktan yana bir bütçe için omuz omuza “mitinginde hep birlikte itirazımızı ve sesimizi yükseltelim” dedi.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler