Kiraz Festivali başlıyor

08.06.2022 15:41

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen 56. Uluslararası Tekirdağ Kiraz Festivali yarın başlayacak.

Kiraz Festivali başlıyor

Salgın nedeniyle 2 yıldır gerçekleştirilemeyen festival bu yıl 9-12 Haziran’da gerçekleştirilecek.

Festival yarın kortejinin ardından festival ateşi yakılmasıyla başlayacak. Daha sonra Türk Hava Kuvvetleri akrobasi timi SOLOTÜRK gösteri uçuşu yapacak.

Festival kapsamında Hüseyin Pehlivan Yağlı Güreşleri, Macar Prensi Ferenc Rakoczi adına “Rakoczi Kupası Yelken Yarışları” ve en iyi kiraz yarışması düzenlenecek. 4 gün sürecek festivalde sanatçı Hakan Altun, Murat Boz, Derya Uluğ ve Ziynet Sali konser verecek.

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, AA muhabirine yaptığı açıklamada, aylarca çalışarak Tekirdağ’a yakışır bir festival programı hazırladıklarını söyledi.

Yüksel, bu yıl festivalde çok sayıda misafir ağırlayacaklarını belirterek, şöyle konuştu:

“Festivalimiz dopdolu geçecek. Ben inanıyorum ki komşu ülkeler Yunanistan ve Bulgaristan’dan büyük kitleler halinde turist akınına uğrayacağız. Otellerimiz oldukça yoğun. Bu yoğunluğun büyük kısmını da yabancı turistlerin oluşturduğunu biliyoruz. Allah’ın izniyle son yılların en unutulmaz festivalini hem kıymetli hemşerilerimiz hem de misafirlerimizle birlikte yaşayacağız. Tüm hemşerilerimizi 4 gün boyunca bu coşkuyu bizimle paylaşmaya davet ediyorum.”

Festival daha önce “Kiraz Cümbüşü” “Tekirdağ Kiraz Festivali” adlarıyla düzenleniyordu.

Kaynak: Anadolu Ajansı

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler