Kış okulunda eğitimler sürüyor

31.01.2023 10:53

Edirne’de Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ilk kez geçen yıl yaz tatilinde açılan “yaz okullarının” ardından bu yıl yarıyıl tatilinde da atölye çalışmalarının uygulandığı Kış Okulu Kursları devam ediyor. Öğrencilerin eğlenerek öğrenme imkanı buldukları Kış Okulu Kursları 3 Şubat’ta sona erecek.

Kış okulunda eğitimler sürüyor

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan, öğrencilerin yarıyıl tatillerini verimli şekilde değerlendirip, eğlenerek öğrenme imkanı buldukları Kış Okulu Kursları Edirne’de de Şehit Nefize Çetin Özsoy Bilim ve Sanat Merkezinde devam ediyor.

İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Önder Arpacı, beraberinde Müdür Yardımcıları ile birlikte Şehit Nefize Çetin Özsoy BİLSEM’i ziyaret ederek, Görsel Sanatlar, Akıl Oyunları ve Robotik Atölyelerinde kurslarına devam eden öğrenciler ile bir araya geldi.

Bu yarıyıl tatilinde ilk kez uygulanan Kış Okulu uygulaması ile öğrenciler “bilim”, “sanat”, “matematik” ve “İngilizce” olmak üzere 4 alanda, eğlenceli ve yenilikçi öğrenme yaklaşımlarını içeren kurslara katılma imkanı elde ettiklerini söyleyen İl Milli Eğitim Müdürü Arpacı, kurslar sayesinde öğrencilerin yarıyıl tatillerinde hem eksikliklerini giderme, hem de yetenekleri doğrultusunda eğitim alma imkanı elde ettiklerini ifade etti.

Arpacı, Edirne Şehit Nefize Çetin Özsoy BİLSEM’de, 2023 TEKNOFEST’te Sağlıkta Yapay Zeka Alanında ikinci aşamaya geçen öğrenciler ile de bir araya geldi. Öğrencilerden çalışmaları hakkında bilgi alan Arpacı, öğretmen ve öğrencilere bir üst aşamada başarılar diledi.

Kış Okulu Kursları 3 Şubat’ta sona erecek.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler