Kısıtlama sonrası manzara değişmedi

07.12.2020 13:43

Ülke genelinde hafta sonu uygulanan 56 saatlik sokağa çıkma kısıtlamasının ardından Edirne’de hafta başı olması nedeniyle çarşı merkezinde yoğunluk olduğu gözlendi.

Kısıtlama sonrası manzara değişmedi

Ülke genelinde hafta sonu uygulanan 56 saatlik sokağa çıkma kısıtlamasının ardından Edirne’de hafta başı olması nedeniyle çarşı merkezinde yoğunluk olduğu gözlendi. PTT ve banka önlerinde uzun kuyruklar oluşturan vatandaşlara polis, sık sık sosyal mesafe kurallarına uyulması yönünde uyarılarda bulundu.

İçişleri Bakanlığı’nın koronavirüs tedbirleri kapsamında yayımladığı genelge ile Cuma akşamı saat 21.00’de başlayan sokağa çıkma kısıtlaması bu sabah saat 05.00 itibariyle sona erdi. Kısıtlamanın sona ermesiyle Edirne’nin en işlek cadde ve sokaklarında insan yoğunluğu oluştu.

Oluşan insan yoğunluğu nedeniyle denetimlerini sıkılaştıran İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, PTT ve banka önlerinde de uzun kuyruklar oluşturan vatandaşlara sık sık sosyal mesafe kurallarına uyulması yönünde uyarılarda bulundu.

Saraçlar Caddesi’nde oluşan yoğunluk nedeniyle polis ekipleri megafonla sık sık vatandaşları maske ve sosyal mesafe konusunda uyarıda bulundu.

Edirnelilerin genel olarak tedbirlere uyduğu gözlemlenirken, tarihi çarşılarda da denetim gerçekleştiren ekipler, maskesini usulüne göre takmayanlara uyarılarda bulundu.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler