6.1 C
Edirne
00:43 - 7 Nisan 2020
Edirne Haber Son Dakika Haberleri, Güncel Haberler, En Son Haber
Bölge Haberleri

KLÜ, Bölgesel Kalkınma Odaklı Üniversiteler Projesi’ne dahil edildi

Kırklareli Ticaret Borsası Başkanı Soner Ilık, Kırklareli Üniversitesinin (KLÜ) Bölgesel Kalkınma Odaklı Üniversiteler Projesi’ne dahil edilmesinden mutluluk duyduğunu belirtti.

Ilık, yaptığı yazılı açıklamada, 70 milyon liralık projenin kentin yerel değerleriyle gelişmesine büyük katkı sağlayacağını bildirdi.

Bu tür gelişmelerin kent açısından çok büyük önem taşıdığını aktaran Ilık, şunları kaydetti:

“Proje ile ilimizde süt ve süt ürünleri başta olmak üzere yerel gıda ürünleri, tarım ve hayvancılık alanında bilimsel çalışmalar yürütülecek, firmaların ve sektörlerin gelişimi desteklenecek. Merkez süt ve süt ürünlerinin yanı sıra ilimizin kalkınmasında önemli rol oynayan et ve et ürünleri, arıcılık ve arı ürünleri, bağcılık ve üzüm ürünleri üzerine çalışmalar yapılacak. Gıda AR-GE ve Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi’nde yeni ürün geliştirme, atık ve yan ürün yönetimi, markalaşma, dijitalleşme, eğitim ve danışmanlık faaliyetleri gerçekleştirilecek” dedi.

Ilık, KLÜ Rektörü Prof. Dr. Bülent Şengörür’e teşekkür etti.

(AA)

Diğer Haberler

Uzunköprü Belediyesi gıda yardımlarına da başladı

Son Haber

Tekirdağ Şehir Hastanesi bağlantı yollarının yapımına başlandı

Son Haber

Demirköy’de toprak kayması

Son Haber

Yorum Yaz

* Web sitesine giren ya da sitedeki formları dolduran her kullanıcı "Telif Hakkı Bilgisi", "Gizlilik Sözleşmesi" ve "Kullanım Şartları"nda yer alan hükümleri okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

Bu sitede COOKIE'ler kullanılmaktadır. Devam ederek bunu kabul ettiğinizi belirtmiş oluyorsunuz. Kabul Et daha fazla