21.2 C
Edirne
17:12 - 31 Mayıs 2020
Edirne Haber Son Dakika Haberleri, Güncel Haberler, En Son Haber
Güncel

Komşuda ilk virüs vakası

Çin’de ortaya çıkan ve kısa sürede çok sayıda ülkede görülen corona virüsü Avrupa’ya da sıçradı. Virüs Avrupa’da İtalya, Romanya ve Hırvatistan’ın ardından şimdi de sınır komşumuz Yunanistan’da görüldü. Yunanistan’ın Selanik kentinde, 38 yaşındaki Yunanistan vatandaşı bir kadında, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tespit edildi.

Yeni tip corona virüsü salgını hızla yayılmaya devam ediyor. Sınır komşumuz Yunanistan’da da ilk kez corona virüsü vakasına rastlandı. Yunanistan’ın Selanik kentinde, 38 yaşındaki Yunanistan vatandaşı bir kadında, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tespit edildi.

Yunanistan Sağlık Bakanlığı Bulaşıcı Hastalıklar Bölümü Başkanı Sotiris Skodras, Selanik Hastanesi’nde karantina altına alınan kadında virüse rastlandığını açıkladı. Skodras, bir süre önce İtalya’yı ziyaret ettiği belirlenen kadınla temasta bulunan aile üyeleri ve yakınlarının da özel birimlerde karantinada tutulduğunu belirtti.

Öte yandan son verilere göre dünya genelinde 81 bini aşkın kişi yakalanmış durumda. Ölü sayısı da 2 bin 769’a yükseldi. Virüsün yayıldığı ülke ve bölgelerin sayısı ise 42’yi geçti.

Haber Merkezi

Diğer Haberler

65 yaş ve üstü vatandaşlar, tekrar sokağa çıktı

Harun Aker

Şehirlerarası otobüs terminali, dezenfekte edildi

Harun Aker

Açılışa hazırlanan esnaflara, dezenfektan dağıtıldı

Harun Aker

Yorum Yaz

* Web sitesine giren ya da sitedeki formları dolduran her kullanıcı "Telif Hakkı Bilgisi", "Gizlilik Sözleşmesi" ve "Kullanım Şartları"nda yer alan hükümleri okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

Bu sitede COOKIE'ler kullanılmaktadır. Devam ederek bunu kabul ettiğinizi belirtmiş oluyorsunuz. Kabul Et daha fazla