Komşuda ilk virüs vakası

27.02.2020 10:29

Komşuda ilk virüs vakası

Çin’de ortaya çıkan ve kısa sürede çok sayıda ülkede görülen corona virüsü Avrupa’ya da sıçradı. Virüs Avrupa’da İtalya, Romanya ve Hırvatistan’ın ardından şimdi de sınır komşumuz Yunanistan’da görüldü. Yunanistan’ın Selanik kentinde, 38 yaşındaki Yunanistan vatandaşı bir kadında, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tespit edildi.

Yeni tip corona virüsü salgını hızla yayılmaya devam ediyor. Sınır komşumuz Yunanistan’da da ilk kez corona virüsü vakasına rastlandı. Yunanistan’ın Selanik kentinde, 38 yaşındaki Yunanistan vatandaşı bir kadında, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tespit edildi.

Yunanistan Sağlık Bakanlığı Bulaşıcı Hastalıklar Bölümü Başkanı Sotiris Skodras, Selanik Hastanesi’nde karantina altına alınan kadında virüse rastlandığını açıkladı. Skodras, bir süre önce İtalya’yı ziyaret ettiği belirlenen kadınla temasta bulunan aile üyeleri ve yakınlarının da özel birimlerde karantinada tutulduğunu belirtti.

Öte yandan son verilere göre dünya genelinde 81 bini aşkın kişi yakalanmış durumda. Ölü sayısı da 2 bin 769’a yükseldi. Virüsün yayıldığı ülke ve bölgelerin sayısı ise 42’yi geçti.

Haber Merkezi

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler