Kosova’da eğitimde grev uyarısı!

28.03.2022 13:55

Kosova'da Eğitim Sendikaları Birliği, bir kez daha genel grev uyarısında bulundu. Eğitimde grev kararının 2 Nisan’da alınması bekleniyor.

Kosova’da eğitimde grev uyarısı!

Kosova’da Eğitim Sendikaları Birliği, bir kez daha genel grev uyarısında bulundu. Eğitimde grev kararının 2 Nisan’da alınması bekleniyor.

Kosovaport’ta yer alan habere göre; Hükümetin, eğitim çalışanlarının taleplerini karşılamaması durumunda, 2 Nisan’da toplanacak olan Eğitim Sendikaları Birliğinin Kongresinden genel grev kararı çıkabilir.

Eğitim Sendikaları Birliği Başkanı Rrahman Jasharaj, Hükümetin sendikanın taleplerini gözardı etmesi ve Maaş Yasası’nın nihai halini açıklamaması durumunda, 2 Nisan’da toplanacak olan Eğitim Senikaları Kongresinden genel grev kararı çıkabileceğini kaydetti. Jasharaj, “Taleplerimizin diyalog ve görüşmeler yoluyla çözülmesi için tüm çabalarımızı sürdürüyoruz. Cumhurbaşkanı ve Meclis Başkanı’na, Maaş Yasası konusunda bir çözüm bulunana dek, tüm eğitim seviyelerindeki çalışanlara 100 Euro ek ödeme yapılması konusunda hükümet ile müzakere için arabuluculuk yapmalarını talep eden bir mektup bile gönderdik. Bu hafta içinde Cumhurbaşkanı, Meclis Başkanı veya Kurti Hükümetinden olumlu bir adım olmazsa, 2 Nisan’da Kongre var ve korkarım ki eğitim ve kültür sisteminin temsilcileri olan delegeler genel grev yönünde karar alacak” dedi.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler