Kovid-19’dan ölen sağlık çalışanları için fidan dikildi

15.03.2022 15:09

Trakya'da Kovid-19 salgınında yaşamını yitiren sağlık çalışanları için fidan dikildi.

Kovid-19’dan ölen sağlık çalışanları için fidan dikildi

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) Tıp Fakültesi öğrencileri ve doktorları Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybeden sağlık çalışanları için fidanları toprakla buluşturdu.

Tekirdağ Tabip Odasınca 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla düzenlenen etkinlikte NKÜ kampüsünde Kovid-19 nedeniyle yaşamını yitiren sağlık çalışanları için Hatıra Korusu oluşturuldu.

Tekirdağ Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Gamze Varol, burada yaptığı konuşmada sağlık çalışanlarının salgın sürecince fedakarca çalıştığını söyledi.

Varol, salgından dolayı hayatını kaybedenleri her zaman anacaklarını ifade ederek, “Kozvid-19’dan dolayı hayatını kaybedenleri rahmetle anıyoruz. bu etkinlikle de onları anmak hatırlamak istedik. Hayatını kaybedenlerle çalışmış olup şimdi onların olmaması üzücü. ağaç dikme etkinliğiyle onların ailelerinin yüreğini bir nebze olsun ferahlatmak istedik.” dedi.

NKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yılmaz Çakıcı da hayatını kaybeden sağlık çalışanları için üniversite içinde hatıra korusu oluşturduklarını dile getirdi.

Tıp Fakültesi öğrencileri ve doktorlar 250 fidanı toprakla buluşturdu.

Kaynak: Anadolu Ajansı

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler