Köylerde, geniş bant internet hizmetlerine erişim sunulacak

15.01.2021 12:46

Kırsal alanlarda maksimum hızlı internet sağlayan geniş bant internet hizmetlerine erişim sunulacak.

Köylerde, geniş bant internet hizmetlerine erişim sunulacak

https://www.kircaalihaber.com’da yer alan haber de, Bu, kabinenin bu amaç için 42 milyon avro ayırması sonrasında mümkün oldu. Miktar, 2014-2020 Dönemi Kırsal Kalkınma Programı kapsamında çeşitli tedbirler arasında aktarılan toplam 70 milyon avronun bir bölümü.

Hükümet, ulusal ve Avrupa Birliği düzeyinde belirlenen stratejik hedefler ve önceliklere uygun olarak mali kaynakların dengeli ve etkili bir şekilde tahsis edilmesini sağlayan programda onuncu değişikliği onayladı.

Programda yapılan değişiklikle Yabani Kuşları Koruma Direktifi ve Doğal Yaşam Alanlarını ve Yabani Hayvan ve Bitki Örtüsünü Koruma Direktifi kapsamına koruma altına alınan yeni alanların dahil edilmesiyle bağlantılı olarak 12. Natura 2000 ve Su Çerçeve Direktifi Kapsamındaki Ödemeler Tedbiri kapsamındaki desteğin kapsamı genişletildi.

Tarım Gıda ve Orman Bakanı Desislava Taneva, değişikliğin önemli olduğunu, çünkü 1 Mart’tan itibaren yeni çıkarılan emirler kapsamına giren çiftçilere 12. tedbir kapsamında telafi edici ödemeler yapılmasının mümkün olacağına işaret etti.

Bakan, son başvuru çağrısı kapsamında tüm başvuru sahipleri için 7.6 tedbir kapsamında kiliseler ve manastırlar dahil olmak üzere dini kurumların yerel şubelerine ek finansman sağlanacağını ekledi.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler