Lions Boksing kuruldu

10.10.2020 15:44

Bulgaristan Boks Şampiyonası'nda ikinciliği elde eden 25 yaşındaki Engin Mahmut, Momçilgrad'da (Mestanlı) yeni bir spor kulübü kurdu.

Lions Boksing kuruldu

www.kircaalihaber.com’da yer alan haber de, Engin Mahmud, ‘Lions Boksing’ isimli kulübün hem başkanı hem de antrenörü. Bu ilçede kayıtlı beşinci spor kulübüdür. Şu anda kasabada futbol, masa tenisi, halter ve güreş kulüpleri bulunuyor. Lions Boksing Boks Kulübü, bir aydır faaliyet gösteriyor ve şu anda hafta içi her gün farklı yaşlardan 10’dan fazla çocuk Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksinde boks antrenmanı yapıyor. Şu anda yeni yarışmacılar seçiliyor. Kulübe kayıt olmak isteyenler 0879 647 498 numaralı telefonu arayabilirler.

Engin Mahmut’un hedefi, mümkün olduğunca çok genci boks yapmaya teşvik etmek ve doğup büyüdüğü Momçilgrad adına bu sporda da madalyalar kazanmak.

Lions Boksing Boks Kulübü antrenörü, “Dileğim kasabamızın kendi kulübüne ve boksörlerine sahip olması, çünkü harika bir spor altyapısına sahibiz. Başarı için geç kalmayacağımıza ve Momçilgrad’ın adını en iyi şekilde duyuracağımıza inanıyorum” diye kaydetti. Engin Mahmut’un sadece Bulgaristan’da değil Almanya’da da düzenlenen prestijli turnuvalara amatör boksörler kategorisinde katılımları oldu. Ergin Mahmut, erkekler 91 kg altı ağır sıklet kategorisinde Bulgaristan Şampiyonasında ikinci oldu. Gümüş madalyayı bu yıl Blagoevgrad’da (Yukarı Cuma) düzenlenen ulusal şampiyonada Arda takımı ile birlikte kazandı.

Engin Mahmut, boksa başlamadan önce futbol oynadı. Spor kariyerine Momçilgrad Rodopi 1935 Futbol Kulübünde başladı. Birçok kez şampiyon olan Razgrad Ludogorets Razgrad Profesyonel Futbol Kulübü genç takımında oynadı ve ayrıca erkek takımıyla antrenman yaptı. Aynı zamanda Bulgaristan’ın genç milli futbol takımında da oynayan boksör, ayrıca Loveç Litex, Lokomotiv Plovdiv ve Etropole Çavdar takımlarında da oynadı.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler