31.1 C
Edirne
18:43 - 6 Ağustos 2020
Edirne Haber Son Dakika Haberleri, Güncel Haberler, En Son Haber
Balkan Haberleri

Maaşlar yasası meclise sevk edilecek

Kosova Başbakanı Avdullah Hoti, Anayasa Mahkemesi’nin Maaşlar Yasası’nın geçersiz ilan etmesinden 1 gün sonra Kamu Sektörü Sendikaları temsilcileri ile biraraya geldi.

Görüşmenin ardından Başbakan Hoti, sendikalar ile koordinasyon içinde yeni bir Maaşlar Yasası hazırlayarak, meclise sevkedeceklerini belirtti.

“Meclise bir an önce Maaşlar yasasını gönderilmesi için uğraş vereceğiz. Yasa tasarısına sendikaların taleplerini dahil edeceğiz. İmkanlar dahilinde kamu sektöründeki acil ihtiyaçlara işaret etmek için çaba göstereceğiz” şeklinde açıklama yapan Başbakan Hoti, çalışmalara hız kazandıracaklarını söyledi.

Bir çok sendikanın başvuruları üzerine Kosova Ombudsmanı, Kosova Meclisi tarafından onaylanan Maaşlar Yassı hakkında Anayasa Mahkemesi’ne şikayette bulundu. Anayasa Mahkemesi’nin kararıyla Maaşlar Yasası geçersiz ilan edildi.

Kaynak:(http://www.kosovaport.com)

Diğer Haberler

Eylem sona erdi, Kapıkule açıldı

Lütfü Karakaş

Bulgar eylemciler yolu kapattı

Lütfü Karakaş

Son 24 saatte 74 yeni vaka, 3 ölü

Hüsnü Sarıgül

Yorum Yaz

* Web sitesine giren ya da sitedeki formları dolduran her kullanıcı "Telif Hakkı Bilgisi", "Gizlilik Sözleşmesi" ve "Kullanım Şartları"nda yer alan hükümleri okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

Bu sitede COOKIE'ler kullanılmaktadır. Devam ederek bunu kabul ettiğinizi belirtmiş oluyorsunuz. Kabul Et daha fazla