Edirne Haber. Son Dakika Edirne Haberleri, güncel, spor, ekonomi, siyaset, sosyal medya, balkan haberleri, en son yerel haberler Edirne Son Haber Gazetesi'nde!

MHP’de olaylı kongre

15.08.2020 16:32

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Edirne Merkez İlçe’nin 13’ncü Olağan Kongresine yaşanan tartışma damga vurdu. MHP Edirne Merkez İlçe Başkanı Emre Tokluoğlu, kongreye gelen eski MHP İl Başkanı Hakan Özkan’ı salondan kovdu. Yaşanan tartışmayı görüntüleyen basın mensuplarına da bazı partililer tarafından sözlü ve fiziki müdahalede bulunuldu.

MHP Edirne Merkez İlçe Başkanlığı’nın 13’ncü Olağan Kogresi kentte bir düğün salonunda geçtiğimiz cumartesi günü gerçekleştirildi. Gergin anların yaşandığı kongre öncesinde MHP Edirne Merkez İlçe Başkanı Emre Tokluoğlu ile eski MHP İl Başkanı Hakan Özkan arasında tartışma çıktı.

Kongreye geldiği için tepki gösteren Tokluoğlu, Özkan’ın salonun dışına çıkardı. Salonun dışında da Tokluoğlu ve Özkan arasında tartışmalar devam etti. Yaşanan tartışmayı görüntüleyen basın mensuplarına da bazı partililer tarafından sözlü ve fiziki müdahalede bulunuldu. Parti üyelerinin müdahalesini protesto eden basın mensupları kongreyi terk ettiler.

Kongreye damga vuran tartışmanın ardından tek liste ile gidilen seçimlerde mevcut başkan Emre Tokluoğlu yeniden seçildi.

Erkan Ekşi

 

En Çok Okunan Haberler