Miçotakis’ten Türkiye açıklaması: Diyaloğa açığız

08.10.2022 13:16

Yunanistan Başbakan Kiryakos Miçotakis, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Yunanistan'ın politikalarının yalan üzerine kurulu. Şu an itibariyle Yunanistan'la görüşeceğimiz herhangi bir şey yok" açıklamasına "Türkiye ile diyaloğa açığız" sözleriyle yanıt verdi.

Miçotakis’ten Türkiye açıklaması: Diyaloğa açığız

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Yunanistan’ın politikalarının yalan üzerine kurulu. Şu an itibariyle Yunanistan’la görüşeceğimiz herhangi bir şey yok” açıklamasına “Türkiye ile diyaloğa açığız” sözleriyle yanıt verdi.

Millet Gazetesi’nde yer alan habere göre; Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Prag’da “Yunanistan ile görüşeceğimiz herhangi bir şey yok” açıklamasına Başbakan Kiryakos Miçotakis’ten yanıt geldi.

Miçotakis, “Yunanistan provokatif eylemlerde bulunmaz, provoke edildiğinde her zaman güvenle karşılık verir. Yunanistan’ı Ege’de gerilimi tırmandırmakla suçlamak mantıklı değil.” dedi.

Yunanistan’ın diyalog kapısını kapatmadığını söyleyen Miçotakis, “Uluslararası hukukun yanımızda olduğundan eminiz.” ifadelerini kullandı.

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan dün yaptığı açıklamada, Yunanistan’ın politikalarının ‘yalan üzerine kurulu’ olduğunu söyleyerek, “Şu an itibariyle Yunanistan’la görüşeceğimiz herhangi bir şey yok” ifadelerini kullanmıştı.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler