Minik yürekler gönülleri fethetti

13.03.2020 10:24

Minik yürekler gönülleri fethetti

Plevne İlkokulunun minik öğrencileri İstiklal Marşı’nın kabulünün 99’uncu yıldönümü nedeniyle ay yıldızlı tişörtleri ve ellerinde Türk bayrağı ile İstiklal Marşını okuyarak Saraçlar Caddesi’nden Atatürk anıtına kadar yürüdü. Öğrencilerin görüntüsü vatandaşları duygulandırırken birçok kişi ise bu anı cep telefonlarına kaydetti.

İstiklal Marşının kabulünün 99’uncu yıl dönümü sebebiyle Plevne İlkokulu öğrencileri 25 Kasım stadının önünden başlayarak Saraçlar Caddesini takiben İstiklal Marşını söyleyerek Atatürk anıtına yürüdü. Kırmızı beyaz Ay yıldızlı tişörtleri ile Atatürk anıtı önünde İstiklal Marşını seslendiren öğrencilerin güzel görüntüsü ise vatandaşları duygulandırırken bu anları cep telefonlarına kaydettiler.

Plevne İlkokulu 3-B Sınıfı Öğretmeni Ebru Sunter, “12 Mart 1921’de kabul edilen İstiklal Marşımızın 99’uncu yıl dönümünde halkımızda farkındalık yaratmak amacıyla bir etkinlik düzenledik. Velilerimizin, okul idaremizin desteği ile düzenledik. Halkımızdan olumlu tepkiler aldık. Çok mutluyuz” dedi.

Erkan Ekşi

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler