12.8 C
Edirne
04:43 - 27 Şubat 2020
Edirne Haber Son Dakika Edirne Haberleri, Güncel Haberler, En Son Haber
Güncel

Öğrenciler yarıyıl tatilini “Trafik Eğitim Parkında” geçiriyor

Edirne’de yarıyıl tatilini Trafik Eğitim Parkı’nda değerlendiren öğrenciler hem teorik hem de uygulamalı eğitim görüyor.

Edirne Valiliği öncülüğünde kurulan pakta trafik, AFAD, ilk yardım, itfaiye, sıfır atık ve çevre güvenliği eğitimi veriliyor.

Trafik kuralları ve işaretlerini parkurda akülü araçları kullanarak öğrenen öğrenciler, itfaiye ekiplerinin gözetiminde yangın tatbikatına da katılıyor, veliler ise parkın kütüphanesinde vakit geçiriyor.

Edirne Trafik Eğitim Parkı Koordinatörü Ahmet Tevfik Erdem, gazetecilere yaptığı açıklamada, öğrencilerin okullarda öğrendiği teorik bilgileri parkta uyguladığını söyledi.

Eğitim alanları açısından parkın Türkiye’de ilk olduğunu belirten Erdem, “Diğer illerimizde trafik eğitim parkları mevcut ancak güvenli yaşam alanımızda kolektif bir eğitim süreci uyguluyoruz. Trafik eğitiminin yanı sıra yangın, afet, çevre güvenliği, sıfır atık ve sağlıklı yaşam konularında eğitimler veriyoruz.” dedi.

Erdem, öğrencilerin yarı yıl tatilini trafik eğitim parkında geçirdiğini, 2,5 aydır da 3 bin çocuğa eğitim verdiklerini kaydetti.

“HERKES TEMELDEN BU EĞİTİMLERİ ALMALI”

Oğlunu trafik eğitim parkına getiren Kubilay Kaya, çocukların yarıyıl tatilinin anlamlı geçtiğini belirterek, “Oğlumuzu trafik konusunda ve diğer alanlar konusunda bilinçlensin diye getirdik. Aynı zamanda ben de öğretmenim, güzel bir uygulama. Temel sorunlarımız küçüklükten başlıyor bu anlamda herkes temelden bu eğitimleri almalı.” diye konuştu.

Yeğenini trafik eğitim parkına getiren Dilek Pideci de uygulamalı eğitimin çocuklar açısından her zaman kalıcı olduğunu söyledi. Pideci, çocukların yarıyıl tatilinde hem öğrendiğini hem de eğlendiğini söyledi.

(AA)

Edirne’de yarıyıl tatilini Trafik Eğitim Parkı’nda değerlendiren öğrenciler hem teorik hem de uygulamalı eğitim görüyor.

Diğer Haberler

Tunca Nehri yaya gezilebiliyor… Çeltik üreticileri endişeli!

Son Haber

Düzensiz göçmenleri taşıyan otomobil devrildi: 8 yaralı

Son Haber

Velilerde sınav kaygısı

Son Haber

Yorum Yaz

* Web sitesine giren ya da sitedeki formları dolduran her kullanıcı "Telif Hakkı Bilgisi", "Gizlilik Sözleşmesi" ve "Kullanım Şartları"nda yer alan hükümleri okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

Bu sitede COOKIE'ler kullanılmaktadır. Devam ederek bunu kabul ettiğinizi belirtmiş oluyorsunuz. Kabul Et daha fazla