Papağan ‘Lara’ ile sahibinin dostluğu şaşırtıyor

07.12.2022 15:13

Papağanın sahibi Hüseyin Alkaya; "Omzumda pazara, markete, şehir merkezine gidiyorum. Omzumdan kaçmaz. İnsanlar şaşırıyorlar, 'ne biçim kuş' diyorlar, fotoğraf çekiyorlar"dedi.

Papağan ‘Lara’ ile sahibinin dostluğu şaşırtıyor

Tekirdağ’da 63 yaşındaki Hüseyin Alkaya, “Lara” ismini verdiği ve omuzunda taşıdığı papağanıyla sokaklarda ve sahilde geziyor.

Alkaya, 5 yıl önce yavruyken alıp beslediği papağana “Lara” ismini verdi.

Evde baktığı ve elleriyle beslediği papağan, Alkaya’ya alıştı. Bir yıl önce dışarı çıkarken sahibinin omzuna konmaya başlayan papağan, artık Alkaya’nın omzundan ayrılmıyor.

Alkaya, günlük işlerini halletmek için dışarı çıktığında papağanı da omzunda duruyor. Papağanı sahibinin omzunda görenler ikilinin kurduğu dostluğa şaşırıyor.

“YEMİNİ YEDİKTEN SONRA DIŞARIYA ÇIKMAK İSTİYOR”

Hüseyin Alkaya, gazetecilere yaptığı açıklamada, papağanın ellerinde büyüdüğünü söyledi.

Papağanı olmadan dışarıya çıkmadığını belirten Alkaya, “2017’den bu yana dostluğumuz devam ediyor. Kafesi açık bırakıyoruz bir zaman sonra kendiliğinden giriyor. Evde yemini yedikten sonra canı sıkıldı mı ‘dışarı çıkartın’ diye huysuzlanıyor. Omzumda pazara, markete, şehir merkezine gidiyorum. Omzumdan kaçmaz. İnsanlar şaşırıyorlar, ‘ne biçim kuş diyorlar’, fotoğraf çekiyorlar. Sosyal medyaya da fotoğraflarını koydular.” dedi.

Papağanı ile arasında güzel bir bağ oluştuğunu belirten Alkaya, “Bazen kuşu satın almak isteyenler oluyor. 10 bin lira veren oldu. Milyarları versen bunu vermem, bu benim hayatım canım dedim. Sabah akşam çıkartıyorum, böyle canı sıkılmasın, stres yapmasın diye. Benden uzun süre ayrı kalınca hemen huysuzlanıyor.” diye konuştu.

Kaynak: Anadolu Ajansı

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler