Pazarkule’nin gişe sayısı artacak

26.10.2021 10:56

Edirne Valisi Ekrem Canalp, Pazarkule Sınır Kapısı’nın daha etkin ve hızlı gümrük hizmetleri sunabilmesi için sınır kapısının kapasite ve gişe sayısının artırılmasına yönelik kasım ayının ilk haftasında ihale yapılacağını söyledi.

Pazarkule’nin gişe sayısı artacak

Edirne Valisi Ekrem Canalp, Devlet Konuk Evi’nde ağırladığı basın mensuplarına Pazarkule Sınır Kapısı’nın gişe kapasitesini arttıracak ihale hakkında müjde verdi. Yunanistan’dan gelen misafirlerin sayısını arttırmak için yetersiz gişe bulunan Pazarkule’nin genişletilmesi için Kasım Ayı’nın ilk haftasında ihale yapılacağını duyurdu.

“PAZARKULE’YE YENİ YENİ GİŞELER”

Edirne Valisi Ekrem Canalp, “Bulgarlar ve Yunanlılar’da da var ihale süreci oluyor, uzun zaman alıyor, iptal ediliyor. Bulgarlar’da kendi devlet düzenine göre yapıyor. Bunun evveliyatının bir sürü hikayesi var. Kapıkule’de Sayın bakanımız geldiğinde ilk ricamızı o zaman yaptık. 3 yıl önce başladığımız işin meyvesini, 3 yıl sonra Kasım’ın ilk haftası ihalesi yapılmak suretiyle alıyoruz. Pazarkule’ye yeni kapasite ve yeni gişeler için çabalayacağız. Bu da daha çok turist demek” dedi.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler