8.9 C
Edirne
15:42 - 21 Şubat 2020
Edirne Haber Son Dakika Edirne Haberleri, Güncel Haberler, En Son Haber
Spor

Pedal çevirip, doğa yürüyüşü yaptılar

Keşan DOÇEK (Doğa Çevre ve Kültür Derneği) geçtiğimiz hafta sonu Çamlıca ve Mercan köyleri arasındaki güzergahta bir doğa yürüyüşü gerçekleştirdi.

62 kişinin katıldığı yürüyüş sabah saatlerinde Çamlıca Köyü’nden başladı. Bahardan kalma bir havada dere çatakları ve vadileri aşarak Pırnarköy altına kadar gelen DOÇEK Ekibi öğle kumanyalarını Pırnarköy altındaki dere kenarında yediler.

Öğle molasından sonra Mercan Göletine ulaşan doğaseverler yağışların azalması nedeniyle  göletin oldukça küçüldüğünü gördüler.

Gölet sonrası Mercan Köyüne ulaşan katılımcılar faaliyetlerini sorunsuz bir şekilde tamamlayarak Keşan’a geri döndüler.

7 Kişilik bisiklet ekibi de yürüyüşçilerle aynı anda Cumhuriyet Meydanından çıkış yaparak “Keşan-Türkobası-Altınyazı-İbriktepe-Beyendik-Keşan” güzergahında 70 km. lik bir bisiklet turu gerçekleştirirken, bir diğer ekip de Kocaeli-Kartepe Etkinliğindeydi.

DOÇEK üyesi Nilgün Yücel Özçay, “Doğada olmanın verdiği mutluluk çok farklı, temiz havada yürümek, arkadaşlarla bu ortamda bulunmak DOÇEK ile paha biçilemez DOÇEK yetkililerine sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

Keşan DOÇEK Yöneticileri yaptığı açıklamada evde oturmayıp yürüyüşe katılan tüm ekibe teşekkür ettiler. Ayrıca hafta içi Salı ve Perşembe akşamları bisiklet antrenman turları, Çarşamba akşamları da voleybol karşılaşmalarının devam ettiğini gelecek hafta ise doğa yürüyüşü için Enez Hisarlı Dağı ve Yenice köyüne gideceklerini ifade ederek faaliyetlerine doğa ve spor sever herkesi davet ettiler.

(Haber Merkezi)

Diğer Haberler

Amatör spora 160 bin 500 TL destek

Son Haber

“Siyasetçilerin elini spora sokmaması lazım”

Son Haber

Dupnisa Mağarası’nı ve çevre yerleri arşınladılar

Son Haber

Yorum Yaz

* Web sitesine giren ya da sitedeki formları dolduran her kullanıcı "Telif Hakkı Bilgisi", "Gizlilik Sözleşmesi" ve "Kullanım Şartları"nda yer alan hükümleri okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

Bu sitede COOKIE'ler kullanılmaktadır. Devam ederek bunu kabul ettiğinizi belirtmiş oluyorsunuz. Kabul Et daha fazla