Pekcanlı Uğur Mumcu’yu andı

24.01.2022 11:51

CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, “Ülkesinin geleceği için kalemiyle mücadele eden aydın gazeteci Uğur Mumcu’yu saygıyla anıyorum” dedi.

Pekcanlı Uğur Mumcu’yu andı

CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, “Ülkesinin geleceği için kalemiyle mücadele eden aydın gazeteci Uğur Mumcu’yu saygıyla anıyorum” dedi

Pekcanlı, yaptığı açıklamada, “24 Ocak 1993’te, karanlık güçler tarafından arabasına yerleştirilen bombanın patlaması sonucu vahşice katledilen gazeteci yazar Uğur Mumcu’nun ölümünün üzerinden 29 yıl geçti. Geçen 29 yılda seni unutmadık unutmayacağız. Mumcu, Gazeteciliğin, halkın sağlıklı bilgi alma, kamuoyunun özgürce oluşmasına katkı verme sorumluluğunu taşımak olduğuna inandı.  Yaşamı boyuncu bunun kavgasını verdi.

Ne yazık ki Türkiye’de ülkesini ve halkını aydınlatmaktan başka bir kaygısı olmayan basın emekçileri, gazeteci, bilim insanı ve aydınlar, kimi zaman tutuklanarak hapse atılmış, kimi zaman da göz göre göre gelen siyasi cinayetler, suikastlar sonucunda katledilmiştir.

Bugün Mumcuların, İpekçilerin, Aksoyların, Kışlalıların, Göktepelerin ve Dinklerin failleri hala karanlıkta bekliyor. Zaman aşımına uğrayan, açığa çıkartılmamış her faili meçhulden de tarihin elbet hesap soracağına, elbet bütün gerçeklerin bir gün açığa çıkacağına yürekten inanıyorum. Daha nice Mumcuların yetiştiği ve faili meçhul tüm cinayetlerin aydınlatıldığı bir Türkiye özlemi ile Uğur Mumcunun katledilişinin 29. yılında,  saygı ve rahmetle anıyorum” dedi.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler