Planlanan maaş zammından memnun değiller

27.10.2020 17:35

Bulgaristan Ulusal İtfaiyeciler ve Kurtarıcılar Birliği Derneği Yönetim Kurulu, 2021 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı’ndan memnuniyetsizliğini dile getirdi.

Planlanan maaş zammından memnun değiller

www.kircaalihaber.com’da yer alan haber de, Dernekten yapılan açıklamada, “İçişleri Bakanlığı (MVR), görevi vatandaşların hak ve özgürlüklerinin korunmasını sağlamak olan yürütme organının bir makamı. Kanun tasarısına göre, salgının kontrol altına alınmasına ve COVID-19’un olumsuz etkilerinin azaltılmasına yönelik çalışmalara sekiz aydan fazla bir süredir katılan MVR çalışanlarının emeği hak ettiği değeri görmemeye devam edecek. 1 Ocak 2021’den itibaren aylık taban ücret miktarının sadece % 10 oranında artırılması planlanmakta.

Aynı zamanda salgını kontrol altına almak ve sonuçlarını azaltmak için hükümetin sosyo-ekonomik önlemler paketi çerçevesinde çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan kamu görevlilerinin aylık ücretleri 1 Ağustos 2020 tarihinden itibaren % 30’a kadar artırıldı.

Önümüzdeki 2021’de MVR’nin bakım giderleri ve sermaye harcamaları için gerekli fonların ihtiyaç eşiğinin çok altında kalması bizim için son derece kabul edilemez. Bu, İçişleri Bakanlığı Hakkında Kanun, Afetten Korunma Kanunu ve diğer bazı kanunlarla kendisine verilen görevlerin eksiksiz ve kaliteli bir şekilde yerine getirilmesinin imkansızlığına yol açmakta” denildi.

Açıklama, şöyle devam ediyor: “Bir yıl daha hükümetin sözde “yeterli” mali politikası sayesinde MVR ve MVR’ye bağlı birimler, belediyelerden ve devlet kurumlarından bağışlar yapılması şeklinde sponsor aramaya zorlanacak.

Olanlardan dolayı aşırı derecede üzgün olduğumuzu belirterek Bulgaristan Ulusal İtfaiyeciler ve Kurtarıcılar Birliği Derneği Yönetim Kurulu olarak MVR’nin 2021 bütçesini artırmak için hükümetle müzakerelerin başlatılması konusunda ısrar ediyoruz, aksi takdirde memnuniyetsizliğimizi protesto eylemleriyle ifade edeceğiz” .

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler