Polis anonslarla uyardı

24.03.2020 10:42

Polis anonslarla uyardı

Edirne İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polis ekipleri, Saraçlar Caddesi’nde banka ve postane kuyruğunda bekleyenleri 1’er metre mesafe ile beklemeleri, daha sonra evlerinde kalmaları konusunda anonslarla uyarılarda bulundu.

Haftanın başı olarak kurumların en yoğun olduğu gün olarak bilinen pazartesi günü PTT ve bankalar önünde uzun kuyruklar oluştu. Ödemelerini yapmak isteyen vatandaşlar kuyruklara girerek koronavirüs tedbirleri kapsamında dışarda beklemeye başladı. Polis ekipleri ise 65 yaş üzeri ve acil işi olmayan vatandaşlara, virüs tehlikesi sebebiyle evlerinde kalma çağrısında bulundu.

Ödemelerini yapmak için banka ve postane sırasına giren vatandaşlara hem birebir sözlü hem polis ekip otosundan yapılan anonslarda “Sevgili Edirneliler evlerinizde kalmanız, sizlerin ve sevdiklerinizin sağlığı için hayati önem taşımaktadır. Lütfen zorunlu olmadıkça sokağa çıkmayın. Vatandaşlarımız duyuruları dikkate alalım ve beklerken 1’er metre aralarımızda mesafe bırakalım” şeklinde uyarılarda bulundu.

Erkan Ekşi

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler