Polisler, korudukları binanın önünde bu kez protesto düzenledi

17.05.2022 12:12

Bosna Hersek Bağımsız Polis Sendikaları Federasyonu tarafından başkent Saraybosna'daki parlamento binası önünde kötü çalışma koşulları ile hükümetin umursamaz tavrı protesto edildi.

Polisler, korudukları binanın önünde bu kez protesto düzenledi

Bosna Hersek Bağımsız Polis Sendikaları Federasyonu tarafından başkent Saraybosna’daki parlamento binası önünde kötü çalışma koşulları ile hükümetin umursamaz tavrı protesto edildi.

Balkan News’te yer alan habere göre; Bağımsız Polis Sendikaları Federasyon Başkanı Dragan Krvavac, protestoların memnuniyetsizliklerini ifade etmek için attıkları ilk adım olduğunu belirterek, hem hükümet hem de muhalefetin kendilerini görmezden geldiğini savundu.

Krvavac, yaşanabilecek kazalara karşı sigortası ve toplu iş sözleşmesi olmayan tek polis memurlarının Bosna Hersek’teki devlet polisleri olduğunu ve maaşlarının 3-4 kez düşürüldüğünü sözlerine ekledi.

Polis Birimleri Koordinasyon Dairesi Başkanı Faris Salan da polislerin ülkedeki en düşük maaşa sahip kamu görevlileri olduğu konusunda uyarıda bulunduklarını ifade ederek, “Saraybosna Kantonu ve Sırp entitesinde maaşlar daha yüksek ve zam yapıldı. İşe gelecek paramız yok. Bu binada korumakta olduğumuz insanlar, canımızı verecek olan bizlerin şimdi protesto ediyor olmamızdan utanıyorlar mı?” dedi.

Bosna Hersek Sınır Polisi Sendika Başkanı Emir Tanovic de sınır polis memurlarının da zor durumda olduğunu ve kendilerini kimsenin önemsemediğini söyledi.

 

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler