28.9 C
Edirne
19:30 - 13 Ağustos 2020
Edirne Haber Son Dakika Haberleri, Güncel Haberler, En Son Haber
Güncel

Prof. Dr. Alp’ten veda ziyaret

Trakya Üniversitesi’ne 31 yıldır hizmet eden ve geçtiğimiz günlerde meslek hayatını yaş haddinden emekliye ayrılarak sonlandıran Edebiyat Fakültesi Dekanı ve Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. İlker Alp, Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’na veda ziyaretinde bulundu.

Trakya Üniversitesi’nde 1989-2020 yılları arasında görev yapan Prof. Dr. İlker Alp, YÖK’te Ermeni Meselesi Alt Komite Üyeliği, Başbakanlık’ta Tarih Danışmanlığı, Atatürk Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Atatürk Araştırma Merkezi Üyeliği, Trakya Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Dekanlığı gibi birçok idari görevi başarıyla yerine getirmiş ve Tarih Bölümü bünyesinde verdiği Yakınçağ Tarihi alanındaki derslerin yanı sıra pek çok kaynak eser, araştırma, makale ve bilimsel esere de imza atmıştır.

Prof. Dr. İlker Alp’in dekanlık süresi boyunca birçok başarılı çalışma gerçekleştirdiğini ve tecrübesi ile Üniversite yönetimine önemli pek çok değer kazandırdığını ifade eden Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu “Hocamızla vedalaşıyor olmaktan dolayı üzüntülüyüz. Fakat biliyoruz ki Hocamız bizimle birlikte olmaya, bize tecrübesi ve bilgisi ile değer katmaya devam edecek. Değerli Hocamız Prof. Dr. İlker Alp’e idari görevlerinde ve akademik çalışmalarındaki başarılarından ve Üniversitemize kattığı değerlerden ötürü teşekkür ediyoruz. Hocamıza ailesi ve sevdikleriyle sağlıklı, mutlu, huzurlu ve uzun bir hayat diliyorum” dedi.

Haber Merkezi

Diğer Haberler

Teknolojiye direnen süpürgeciler yeni sezona başladı

Mutlu Akbaşak

“İbrice” dalış turizminin yıldızı olmaya devam edecek

Mutlu Akbaşak

FETÖ şüphelisi avukat tutuklandı

Mutlu Akbaşak

Yorum Yaz

* Web sitesine giren ya da sitedeki formları dolduran her kullanıcı "Telif Hakkı Bilgisi", "Gizlilik Sözleşmesi" ve "Kullanım Şartları"nda yer alan hükümleri okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

Bu sitede COOKIE'ler kullanılmaktadır. Devam ederek bunu kabul ettiğinizi belirtmiş oluyorsunuz. Kabul Et daha fazla