28.3 C
Edirne
11:54 - 10 Ağustos 2020
Edirne Haber Son Dakika Haberleri, Güncel Haberler, En Son Haber
Güncel

Proje Yarışmalarına rekor başvuru

TÜBİTAK Araştırma Projeleri Yarışmalarına İlimiz okullarından rekor başvuru geldi. Geçtiğimiz yıl 73 olan başvuru sayısı bu yıl yüzde 40 artışla 103’e yükseldi.

Lise ve Ortaokul öğrenimine devam etmekte olan öğrencileri temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve mevcut bilimsel çalışmalarının gelişimine katkı sağlamak amacıyla TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen 2204 – A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri yarışmalarına ve 2204 – B Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri yarışmalarına İlimiz, sırasıyla 52 ve 51 adet olmak üzere toplam 103 başvuru ile dâhil oldu. Geçen sene 73 olan toplam başvuru sayısı bu sene yüzde 40 oranında artış gösterdi.

Aynı zamanda, Bilim ve Toplum Daire Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen 4006 Bilim Fuarları, 4007 Bilim Şenlikleri ve 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim okulları programlarına da ilimiz genelinde 33 başvuru gerçekleştirildi.

Haber Merkezi

Diğer Haberler

“Saros körfezi parsel parsel gidiyor”

Mutlu Akbaşak

Kuraklık hakkındaki vahim rapor!

Mutlu Akbaşak

Şans oyunlarına yeniliklerle ilgi arttı

Mutlu Akbaşak

Yorum Yaz

* Web sitesine giren ya da sitedeki formları dolduran her kullanıcı "Telif Hakkı Bilgisi", "Gizlilik Sözleşmesi" ve "Kullanım Şartları"nda yer alan hükümleri okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

Bu sitede COOKIE'ler kullanılmaktadır. Devam ederek bunu kabul ettiğinizi belirtmiş oluyorsunuz. Kabul Et daha fazla