PTT 181’inci yılını kutladı

23.10.2021 12:04

23 Ekim 1840 yılında kurulan Ülkemizin köklü kurumları arasında yer alan PTT kuruluşunun 181’inci yılı Edirne’de törenle kutlandı. PTT Şubesi’nde işlem bekleyen 181’inci müşteriye ise pul kataloğu hediye edildi.

PTT 181’inci yılını kutladı

23 Ekim 1840 yılında kurulan Ülkemizin köklü kurumları arasında yer alan PTT kuruluşunun 181’inci yılı Edirne’de törenle kutlandı. PTT Şubesi’nde işlem bekleyen 181’inci müşteriye ise pul kataloğu hediye edildi.

PTT’nin 181’inci kuruluş yıldönümü nedeniyle kentte Atatürk anıtında tören düzenlendi. Anıta çelenk sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşımız okundu.

Buradaki törenin ardından Saraçlar Caddesi’nde bulunan PTT Baş Müdürlüğü’ne geçilerek sıra numarası 181 olan müşteri Merve Öztürk’e Milli Mücadelenin 100’üncü yılı vesilesiyle pul koleksiyonu hediye edildi.

 “PTT PANDEMİDE BÜYÜK ÖZVERİYLE KESİNTİSİZ HİZMET SUNDU”

181’inci yıl nedeniyle açıklamada bulunan PTT Edirne Başmüdürü Bülent Uğurtepe, “23 Ekim 1840 yılında posta nezareti olarak kullanılan PTT A.Ş, bugün 181’inci yıldönümünü kutluyor. İmparatorluktan Cumhuriyete bir köprü oluşturan bir kurumuz. Bugüne kadar bütün teknolojik yatırımlarımızı yapmak suretiyle vatandaşlarımıza, halkımıza en iyi, en kaliteli hizmeti yapmaya çalıştık. Halen yapıyoruz. Pandemi döneminde ülkemizde ve dünyada gerçekten bir posta teşkilatının önemi anlaşıldı. Pandemi döneminde bütün çalışanlarımız büyük bir özveriyle kesintisiz olarak hizmet sundu. PTT’nin gerçekten vefakar, cefakar bir personel yapısı var. Çalışmaktan ben gurur duyuyorum. PTT Genel Müdürlüğü 40 bin çalışanı, 5 bini aşkın iş yeriyle ülke genelinde bütün ülkemizin en ücra köşesine kadar teşkilatlanmış bir kurumdur. Edirne yerelinde de aynı şekilde 10 merkez müdürlüğümüz, 9 şubemiz ve 15 acentemiz 180 personelimizle vatandaşımıza kaliteli hizmet sunma, vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırma adına büyük bir çaba ve gayret içerisindeyiz. Bundan sonrada bu gayret ve çabamız devam edecek. Bu kuruluşun buralara gelmesinde tüm çalışanlarımıza şükranlarımı sunuyor, Edirne’nin yerel gazetecilerinin de bu günümüze ve tüm etkinliklerimizde bizimle birlikte oldukları için kendilerine teşekkür ediyor, 181’inci yılın hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

“MİLLİ MÜCADELENİN 100.YILI ANISINA PUL KOLEKSİYONU”

Kuruluş yıldönümü için 181’inci müşteriye pul koleksiyonu hediye ettiklerini söyleyen Başmüdür Uğurtepe, “Gişe makinemizden 181’inci Numarayı alan müşterimize genel müdürlüğümüzden gönderilen hediyeyi takdim ediyoruz. Hediye Milli mücadelenin 100.yılı anısına PTT Genel Müdürlüğü tarafından bastırılan bir armağan. Arkadaşımızın bunu bir anı olarak saklaması, pul serilerini takip etmesini kendisinden rica ediyoruz” dedi.

“SÜPRİZ OLDU”

PTT’nin kuruluş yıldönümü vesilesiyle 181’inci müşterisi olan Merve Öztürk de “Gerçekten sürpriz oldu. PTT’yi her şekilde kullanıyoruz. Sonuçta tüm devlet işlerimiz buradan yönetiliyor. Şu an kargo iade işlemim vardı onu gönderdim. Hediye gayet güzel” dedi.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler