15.2 C
Edirne
18:18 - 24 Şubat 2020
Edirne Haber Son Dakika Edirne Haberleri, Güncel Haberler, En Son Haber
Güncel

Sardalya tezgahları şenlendirdi

Çanakkale Boğazı’nda Gelibolu açıklarında balıkçılar tarafından bolca avlanan sardalya, son dönemde fiyatı artan Karadeniz hamsisinin yerini aldı.

Balıkçı tezgahlarında hamsinin kilosu 30-40 lirayı bulurken, fiyatı 10-15 liraya kadar düşen sardalya, tezgahları şenlendirdi.

Edirne Balık Pazarı balıkçılarından Hamza Köksoy, gazetecilere yaptığı açıklamada, hamsi fiyatlarının yüksekliği nedeniyle vatandaşın, balık tezgahlarında sardalyayı tercih ettiğini söyledi.

Sardalyanın fiyatıyla hamsiyi gölgede bıraktığını ifade eden Köksoy, “Vatandaşımız bol bol sardalya alıyor. Bugünlerde sardalya bolluğu yaşanıyor. Tezgahların en çok tercih edilen balığı. Karadeniz’de az hamsi çıkıyor. Fiyatı 40 liraya kadar yükseldi. Sardalya şu anda bol çıktığından dolayı kilosu 10 liraya kadar düştü. Hem balıkçıların hem de vatandaşın yüzünü güldürüyor.” dedi.

Balıkçı Feridun Bistren de fiyatı düşen sardalyanın ilgi gördüğünü belirterek, “Şu anda hamsi çok az çıkıyor ondan dolayı pahalı. Ancak hamsinin alternatifi olarak sardalya balığımız var. Gelibolu’da bolca çıkıyor. Çok lezzetli bir balık. Yüksek omega içeriyor. Yine bol çıkan istavritin kilosu 20 liradan, barbun ise 15 liradan satılıyor.” diye konuştu.

(AA)

Diğer Haberler

Servis şoförü alkollü çıktı, okula öğrencileri polis bıraktı

Son Haber

Birlikte yaşadığı kadını darp eden şüpheli tutuklandı

Son Haber

Belediye su kesintisine karşı uyardı!  

Son Haber

Yorum Yaz

* Web sitesine giren ya da sitedeki formları dolduran her kullanıcı "Telif Hakkı Bilgisi", "Gizlilik Sözleşmesi" ve "Kullanım Şartları"nda yer alan hükümleri okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

Bu sitede COOKIE'ler kullanılmaktadır. Devam ederek bunu kabul ettiğinizi belirtmiş oluyorsunuz. Kabul Et daha fazla