Şen, “Şiddete Sessiz Kalmayın!”

26.11.2021 11:21

Hak İş Öz Sağlık İş Sendikası Edirne Şubesi Kadın Komite Başkanı Hamdiye Şen, Hak-İş Kadın Komitesi olarak; dün olduğu gibi bugün de kadınların insan haklarının ihlallerine yol açan her türlü davranışa karşı mücadelelerini sürdüreceklerini belirterek, “Şiddete Sessiz Kalmayın! Şiddete Ortak Olmayın!” dedi.

Şen, “Şiddete Sessiz Kalmayın!”

Hak İş Öz Sağlık İş Sendikası Edirne Şubesi Kadın Komite Başkanı Hamdiye Şen, Hak-İş Kadın Komitesi olarak; dün olduğu gibi bugün de kadınların insan haklarının ihlallerine yol açan her türlü davranışa karşı mücadelelerini sürdüreceklerini belirterek, “Şiddete Sessiz Kalmayın! Şiddete Ortak Olmayın!” dedi.

Hak İş Öz Sağlık İş Sendikası Edirne Şubesi Kadın Komite Başkanı Hamdiye Şen, Şube Başkanı Emre Promet ile birlikte, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü sebebiyle sendika binalarında basın açıklamasında bulundu.

Kadına yönelik şiddete, istismara, eşitsizliğe, güvencesizliğe karşı bir arada olduklarını söyleyen Hamdiye Şen, “Birlikte mücadele edelim. Tüm kamuoyuna “Şiddete Sessiz Kalmayın! Şiddete Ortak Olmayın!” diyoruz.  Hak-İş Kadın Komitesi olarak; dün olduğu gibi bugün de kadınların insan haklarının ihlallerine yol açan her türlü davranışa, tutuma karşı, kadına yönelik şiddet ve ayrımcılığın ortadan kaldırılması mücadelemizi etkin ve kararlı bir şekilde sürdüreceğimizi kamuoyuyla paylaşıyoruz” şeklinde sözlerine yer verdi.

“KADİNA YÖNELİK ŞİDDETTE TÜM KESİMLER SORUMLULUK ALMALIDIR”

Kadına yönelik şiddette tüm kesimlerin sorumluluk alması gerektiğini söyleyen Şen,  “Hak-İş olarak, kadına yönelik şiddetle mücadele çalışmalarının kararlılıkla devam etmesi gerektiğine ve bu süreçte tüm kesimlerin sorumluluk alması gerektiğine inanmaktayız. Bu çerçevede son dönemde daha da yoğunlaşan çalışmalardan, kamunun, sivil toplum kuruluşlarının, yazılı-görsel-işitsel ve sosyal medyanın bu konuyu kamuoyunun gündeminde tutma konusunda gösterdikleri çabalardan memnuniyet duyuyoruz” dedi.

“BİZİM TOPLUMUMUZUN MAYASINDA ŞİDDET YOKTUR”

Aile ve şiddet kavramlarının bir arada kullanılmasını doğru bulmadıklarını vurgulayan Şen “İçişleri Bakanlığımız tarafından yerli ve milli imkanlarla oluşturulan KADES programını 2018’den bu bugüne kadar 2 milyon 758 bin 120 kadın indirmiş ve 248 bin 473 ihbar alınmıştır.  Bu çalışmalar sayesinde geçmişte uğradıkları şiddeti konuşamayan, paylaşamayan, gizli tutan kadınların artık konuştuklarını, resmi makamlara ve sivil toplum kuruluşlarına daha yoğun şekilde başvurduklarını, şikayette bulunduklarını görüyoruz. Bizim toplumumuzun ve ülkemizin mayasında şiddet yoktur diyoruz” dedi.

 “ŞİDDETE SESSİZ KALMAYIN, ŞİDDETE ORTAK OLMAYIN”

Hak İş olarak yaşam hakkını tahrip eden tüm odaklara karşı dik durmanın sorumlulukları olduğunu ve bunu yerine getirmek için çalışmalar yaptıklarını kaydeden Şen, “Şiddetin artık hayatımızdan tamamen çıkması için devlet, özel sektör, sivil toplum kuruluşları ve tek tek fertler olarak gelin birlikte mücadele edelim. Tüm kamuoyuna “Şiddete Sessiz Kalmayın! Şiddete Ortak Olmayın!” diyoruz.  Hak-İş Kadın Komitesi olarak; dün olduğu gibi bugün de kadınların insan haklarının ihlallerine yol açan her türlü davranışa, tutuma karşı, kadına yönelik şiddet ve ayrımcılığın ortadan kaldırılması mücadelemizi etkin ve kararlı bir şekilde sürdüreceğimizi kamuoyuyla paylaşıyoruz” diyerek sözlerini sonlandırdı.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler