6.1 C
Edirne
00:18 - 7 Nisan 2020
Edirne Haber Son Dakika Haberleri, Güncel Haberler, En Son Haber
Bölge Haberleri

Sıfır Atık Eğitimi verildi

Kapaklı Belediyesi personeline, Çevre Koruma ve Ambalaj Atıkları Değerlendirme Vakfı (ÇEVKO) işbirliğinde Sıfır Atık Eğitimi verildi.

Sürdürülebilir kalkınma ilkeleri çerçevesinde atıkların kontrol altına alınması, gelecek nesillere temiz ve gelişmiş bir Kapaklı bırakılması hedefi doğrultusunda, Kapaklı Belediyesi Meclis Salonu’nda düzenlenen eğitime, Belediye Başkanı Mustafa Çetin, Belediye Başkan Yardımcısı Veysel Güven, Temizlik İşleri Müdür Vekili Hüseyin Özel ve belediye personeli katıldı.

Eğitimde ÇEVKO Eğitim Şefi Murat Anaç tarafından çevre kirliliği ve boyutları, geri dönüşüm yöntemleri, geri dönüşüm kullanım alanları, Türkiye’deki atık kaynaklı sorunlar, geri kazanımın yerküre için önemi, Türkiye’de geri dönüşüm sistemleri ve geri dönüşümün faydalarıyla ilgili bilgiler verildi.

Belediye Başkanı Çetin, burada yaptığı konuşmada, belediye olarak çevreye çok önem verdiklerini söyledi.

Bu konuda projeler üretmek ve hayata geçirmek için çalıştıklarını anlatan Çetin şöyle konuştu:

“Daha temiz ve sağlıklı bir çevrede yaşamak için yaptığımız kaynağında ayrıştırma çalışmaları ile ambalajların, camların, ömrünü tamamlamış lastiklerin, atık pillerin, elektronik atıkların ve tekstil atıklarının evsel atıklardan ayrıştırılması gerçekleştirilmekte ve böylece çevre kirliliğinin önüne geçerek, ülke ekonomimize katkı sağlamaktayız. Bu amaçla, Kapaklı ilçemizde eğitim alan her kademedeki öğrencilerimize ve eğiticilerimize periyodik olarak eğitimler vermeye devam ediyoruz” dedi.

(AA)

Diğer Haberler

Uzunköprü Belediyesi gıda yardımlarına da başladı

Son Haber

Tekirdağ Şehir Hastanesi bağlantı yollarının yapımına başlandı

Son Haber

Demirköy’de toprak kayması

Son Haber

Yorum Yaz

* Web sitesine giren ya da sitedeki formları dolduran her kullanıcı "Telif Hakkı Bilgisi", "Gizlilik Sözleşmesi" ve "Kullanım Şartları"nda yer alan hükümleri okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

Bu sitede COOKIE'ler kullanılmaktadır. Devam ederek bunu kabul ettiğinizi belirtmiş oluyorsunuz. Kabul Et daha fazla