Sofya ölümlü trafik kazalarında başı çekiyor

15.02.2021 18:20

Sofya ili trafik kazalarında en yüksek ölüm oranıyla başta. Onu Loveç, Ruse, Varna ve Plovdiv takip ediyor. Pernik, Tırgovişte, Yambol, Şumen ve Gabrovo’da bu oran en düşüktür.Yol güvenliği enstitüsünün Bulgaristan topraklarındaki risk değerlendirmesi bunu gösteriyor.

Sofya ölümlü trafik kazalarında başı çekiyor

BNR’nin haberine göre; Sofya ili trafik kazalarında en yüksek ölüm oranıyla başta. Onu Loveç, Ruse, Varna ve Plovdiv takip ediyor. Pernik, Tırgovişte, Yambol, Şumen ve Gabrovo’da bu oran en düşüktür.Yol güvenliği enstitüsünün Bulgaristan topraklarındaki risk değerlendirmesi bunu gösteriyor.

Şu ana kadar Bulgaristan’da risk değerlendirme standardı kabul edilmediği için incelemede SN-641724 İsviçre standardı kullanıldı. En büyük sayıda trafik kazaları meydana gelen yerlere ilişkin resmi veriler tam olmadığından analizde Bulgaristan Sigortacılar Derneği verilerinden yararlanıldı. Yol güvenliği enstitüsünden hazırlanan analizin Bulgaristan’ın yol inşası ve tamirine harcanan kaynakları daha etkin biçimde idare etmesinde kullanılabileceğini belirttiler.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler