Swinger operasyonu  

06.10.2020 12:09

Eş değiştirme yöntemiyle fuhuş yaptıkları öne sürülen şebekenin 56 üyesi gözaltına alındı

Swinger operasyonu  

Adana Emniyet Müdürlüğü’nün swinger (eş değiştirme) yöntemiyle fuhuş yaptıkları öne sürülen şebekeye yönelik soruşturma kapsamında Edirne’de de, operasyon düzenlendi.

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatı ile swinger (eş değiştirme) yöntemiyle kadınlara fuhuş yaptırıldığı iddiaları üzerine soruşturma başlatıldı. Savcılığın talimatı ile 6 ay boyunca şebekenin faaliyetleri teknik ve fiziki takibe alındı. Takip sırasında, çoğu evli ve sevgili olan 74 çiftin, değişik şehirleri gezerek belirli günlerde para karşılığında grup halinde ilişkiye girdikleri belirlendi. Delillerin toplanması üzerine bu sabah Adana polisi tarafından sabaha karşı 16 ilde önceden belirlenen adreslere operaysan için düğmeye basıldı. Evlerde yapılan aramada, sayıda fantezi malzemesi, uyuşturucu hap, Hint keneviri, esrar ve silah bulundu.

EDİRNE DAHİL 16 İLDE OPERASYON

Savcılığın talimatı ile Adana polisi tarafından aralarında Edirne’nin de, bulunduğu,  Adana,  Antalya, Mersin, Hatay, Şanlıurfa, Gaziantep, Konya, Afyon, Kahramanmaraş, Adıyaman, Malatya, Kars, Denizli, Burdur, Şırnak illerinde 80 adrese baskın düzenledi. Soruşturma da, 74 çifte yönelik operasyonda 56 şüpheli gözaltına alındı. Şebekenin 44 kadını mağdur ettiği ve pandemi dönemine rağmen sağlık kurallarını hiçe sayarak fuhuş yaptırdığı ortaya çıktı. Adreslerinde bulunamayan şüphelilerin yakalanması için çalışmalar sürüyor.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler