Takıda ‘çeyrek gram’ dönemi

15.12.2021 11:49

Gram altının 850 lirayı görmesinin ardından vatandaşın tercihi çeyrek gram ve yarım gram altın olduğu öğrenildi.

Takıda ‘çeyrek gram’ dönemi

Gram altının 850 lirayı görmesinin ardından vatandaşın tercihi çeyrek gram ve yarım gram altın olduğu öğrenildi. Gram altının durmadan yükselişi ile çeyrek gram ile yarım gram altının artık revaçta olduğunu kaydeden Padişah Kuyumculuk İşletmecisi Zeki Kalkan, yılbaşına kadar gram altının 900 lirayı görmemesi için bir sebep olmadığını belirtti.

“VATANDAŞLAR ÇEYREK GRAM VE YARIM GRAM ALTINA YÖNELDİ”

Kalkan, “Gram 850 lirayı gördü. Bir süredir altının hızlı yükselişinin ardından, insanlar düğünlere ve bebek gezmelerine giderken, çeyrek altın yerine gram altını tercih ediyorlardı. Tabi gram altının 815 civarına çıkmasından dolayı yarım gram ile çeyrek grama yöneldiler. Fiyatın artmasından dolayı şu anda hediyelik altın olarak yarım ve çeyrek gram altın tercih ediliyor. Fiyatlar şu anda gram altın 815 lira, yarım gram 410 lira, çeyrek gram altınlarda 215 liradan satılıyor” dedi.

“GRAM ALTIN 950 LİRAYI GÖREBİLİR”

Gram altının 900 lira üzerine çıkacağını düşünen Kalkan, “Şu anda bir öngörüde bulunmak çok zor. Piyasalara çok fazla değişkenler var. ABD’nin enflasyon açıklaması bile altında bir dalgalanmaya neden oluyor. Ülkemizde tabili dolar kuruyla bir yükseliş yaşandı. Ama altının kendi onsu da yükselmeye devam ediyor. Tahminlere göre ONS’un 2 bin doları bulacağı söyleniyor. Yani ONS 2 bin doları bulursa altın fiyatları otomatik olarak 900 liranın üzerine çıkacaktır. 900-950 lira arasına gelecektir. Dediğimiz gibi bunlar bir tahmin ve öngörü, bu artışlar böyle giderse yılbaşına kadar gram altının 900 lirayı görmemesi için bir sebep yok. Dün 850 liraya kadar geldi. Bizde şu anda izliyoruz. Sadece yakından takip ediyoruz şu anda” diyerek sözlerini sonlandırdı.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler