Tarihi çarşıda 4 dükkan ihaleye çıkıyor

08.10.2021 11:57

Edirne Bedesten Çarşı Başkanı Hakan Fındıklı, Vakıfların Bedesten de bulunan 4 dükkanın açık arttırmada alınması için son başvurunun 2 Kasım saat 11 olduğunu söyledi.

Tarihi çarşıda 4 dükkan ihaleye çıkıyor

Edirne Bedesten Çarşı Başkanı Hakan Fındıklı, Vakıfların Bedesten de bulunan 4 dükkanın açık arttırmada alınması için son başvurunun 2 Kasım saat 11 olduğunu söyledi. Kendi çarşıları da dahil olmak üzere 20 taşınmazın ihaleye çıkacağını aktaran Başkan Fındıklı, kendi çarşılarında iç kısımda 3, dış cephede 1 dükkanın boş olduğunu kaydetti.

“SON BAŞBURU 2 KASIM”

Taşınmazların ihaleye çıkacağından bahseden Edirne Bedesten Çarşı Başkanı Hakan Fındıklı “Edirne Vakıflar Bölge Müdürlüğü mülkiyetindeki 20 taşınmaz 2021-2022 yılları için 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 45.maddesine göre sözleşme tarihinden 3 Aralık 2022 tarihine kadar açık arttırma usulü ile 2 Kasım 2021 tarihinde saat 14’te Edirne Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nde kiraya verilecek. Taşınmazların ihalelerine son müracaat tarihi ise 2 Kasım 2021 saat 11 olarak duyurulmuştur. Görüldüğü gibi kiralık gayri menkul ilanı bizim çarşımıza da asılmıştır. İlana göre 1.Vakıf İş Hanı 12, 2.Vakıf İş Hanı 3, Çarşımız Bedesten’de de 4, bir tane de Sarıcapaşa Mahallesi Talatpaşa Caddesi’nde ATM yeri olmak üzere toplam 20 taşınmaz ihaleye çıkacak. İhale şimdiden hayırlı olsun” dedi.

“BOŞ DÜKKANLARIN NE İŞ YAPTIĞI UNUTTUK”

Çarşıda dönerci ve yüncülerden dolayı müşteriler geldiğini yoksa kimsenin uğramayacağını kaydeden Fındıklı “Bedesten Çarşımızda 4 dükkan 2 Kasım tarihinde ihale yoluyla kiraya verilecek. Dış cephede bir dükkan yeni boşaldı iç kısımda 3 dükkan uzun zamandır boş. Özellikle bizim Çarşımızda potansiyel çok düşük iş yok. En az alışveriş yapılan çarşıyız. Etrafında otopark yok yollar çarşımızı görünmez hale getirdi. Vatandaşın uğrayabileceği yer olmaktan çıktı. Allah’tan çarşıda yüncüler ve dönerciler var halkın bir kısmı mecbur geliyor. Onlar olmasa çarşıya giren çıkan olmayacak. Boş dükkanları soran dahi olmadı hiç talep olmadı. Boş dükkanlarda ne iş yapıldığını unuttuk 2 yıl oldu. Bir tanesi yeni diğer 3 dükkan üçüncüye ihaleye çıkacak” dedi.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler