Tarla zararları açıklandı

06.01.2021 16:52

Rodop iline bağlı Kalfa ile Ircanhisar köylerinde ve civarda 22 Haziran 2020 tarihinde yağan aşırı yağış ve beraberinde dolu nedeniyle bir çok tarlarda ekili ürünler büyük zarar görmüştü.

Tarla zararları açıklandı

https://milletgazetesi.gr’de yer alan haber de, Yunanistan Tarım Tazminatları Kurumu (ELGA) yetkilileri tarafından bölgelerde incelemeler yapılmış. Yapılan incelemeler neticesinde ELGA kurumu bu iki bölgede bulunan tarlalarda ekili ürünlerin zarar yüzdelerini açıkladı.

Kalfa ve Ircanhisar bölgelerinde 22 Haziran 2020 tarihinde yağan aşırı yağış ve dolu sebebiyle tarlaları zarar görmüş çiftçiler zararların yüzdesinin ne kadar olduğunu Kalfa Muhtarlığı’ndan öğrenebilirler.

Zararları öğrenmek için 6975814932 ve 25310 28740 telefonları arayarak Kalfa Muhtarı Mehmet Osman’la irtibata geçebilirler.

Açıklanan zararların yüzdesinden memnun olmayan çiftçiler, 10 gün içerisinde Kalfa Muhtarlığı’na itiraz dilekçesini sunabilirler.

Aynı tarihte yani 22 Haziran’da yağan aşırı yağış ve dolu nedeniyle Kafkasköy, Tuzçuköy, Küçükköy ve Kozluköy bölgelerinde ürünleri zarar görmüş tarla sahipleri yada kiracılar endişelenmesin.

Bu bölgelerdeki zarar oranları henüz ELGA kurumu tarafından açıklanmamıştır. Alınan bilgiler önümüzdeki günlerde açıklanacakları yönündedir.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler