Tekin, “Konukseverliğimizi gösterelim”

30.06.2022 11:20

Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Av. Sinan Tekin, “661'inci Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri için şehrimize gelen ziyaretçileri müşteriden ziyade misafir olarak görelim” dedi.

Tekin, “Konukseverliğimizi gösterelim”

Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Av. Sinan Tekin, “661’inci Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri için şehrimize gelen ziyaretçileri müşteriden ziyade misafir olarak görelim” dedi.

Saadet Partisi İl Başkanı Tekin, pazartesi günü başlayan ve hafta sonuna kadar sürecek olan 661’inci Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Sinan Tekin’in mesajı şöyle; “Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerimiz Dünya’da eşine ender rastlanan spor etkinliklerindendir. Yağlı güreş, milletimizin karakterini, gücünü, adaletini ortaya koyan ve tüm dünyaya milletimizi anlatan bir spor dalıdır. Biz Edirneliler insanlığın en köklü geleneklerinden birisine ev sahipliği yapıyoruz. Bu geleneği, bizden önceki nesillerden emanet aldık ve bu emaneti bizden sonraki nesillere aktaracağız. Hafta boyunca sürecek olan Kırkpınar Yağlı Güreşleri münasebetiyle ilimize çok sayıda güreşsever gelecektir. Şehrimize gelen ziyaretçileri müşteriden ziyade misafir olarak görelim. Gerek halkımız, gerekse esnafımız el birliği ile misafirperverliğimizi gösterelim. Bu bizim insani görevimiz olduğu gibi yüce dinimizin de bir emridir.”

Sinan Tekin, 661. Kırkpınar Yağlı Güreşlerine katılacak tüm pehlivanlara başarılar diledi.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler